عملیات اجرایی مدرسه روستای «کمری» در جوکار ملایر آغاز شد

همدان- ایرنا- عملیات اجرایی مدرسه چهار کلاسه روستای «کمری» از توابع بخش جوکار شهرستان ملایر با ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور آغاز شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی مدرسه روستای «کمری» شهرستان ملایر اظهار داشت: حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت این مدرسه پیش‌بینی شده است که به صورت مشارکتی با یکی از خیّران این شهرستان احداث خواهد شد.

محمدحسین مرادی افزود: از این رقم ۷۰۰ میلیون تومان توسط خیّر تامین و مابقی اعتبار توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هزینه خواهد شد که دکتر رخشانی‌مهر رییس سازمان نوسازی مدارس کشور در این سفر قول مساعد برای پرداخت مابقی هزینه ساخت این مدرسه را داد.

وی ادامه داد: این روستا دارای ۱۳ کلاس درس است که با توجه به افزایش تعداد دانش‌آموزان و تحصیل حدود ۵۰۰ دانش‌آموز، نیاز به چهار کلاس درس بود که با کمک خیّر این طرح به صورت مشارکتی در مدت زمان ۶ ماه احداث و سال‌تحصیلی آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان با بیان اینکه ۳۰ درصد مدارس این استان نیاز به مقاوم‌سازی و ۱۳ درصد نیاز به تخریب و بازسازی دارند افزود: با حمایت دولت روند مقاوم‌سازی، بازسازی و نوسازی مدارس افزایش یافته است.

مرادی اعتبارات ملی امسال این استان را ۷۰ میلیارد تومان و اعتبارات استانی را ۱۱ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این رقم ۴۶ میلیارد تومان اعتبار در ردیف پروژه‌های مشارکتی بین دولت و خیرین در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۷۰ طرح آموزشی، ورزشی و فرهنگی در این استان در دست اجرا است که از این تعداد ۶۶ طرح به صورت مشارکتی با خیران است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدن یادآور شد: از این تعداد ۴۵ طرح مربوط به شهرستان ملایر است که هشت طرح آن در قالب مشارکتی با خیران در دست اجرا است.

منطقه آموزش و پرورش جوکار با بیش از هشت هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل یکی از مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش استان همدان است.

در مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش استان همدان، ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه با بیش از ۱۲ هزار کلاس درس وجود دارد و نزدیک به ۲۸۷ هزار دانش‌آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها