خطیب‌زاده با خانواده قربانیان فرودگاه عدن ابراز همدردی کرد

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان فرودگاه عدن از همه طرف‌های درگیر در یمن خواست با بازگشت به گفت‌وگوی سیاسی به نزاع بی‌فایده پایان دهند.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده با ابراز همدردی با خانواده قربانیان حادثه روز گذشته در فرودگاه عدن در یمن گفت: ادامه تجاوز و اشغالگری خارجی در خاک یمن، عامل اصلی بی‌ثباتی، عدم استقرار نظم و قانون شده و تمامیت ارضی یمن را به خطر انداخته است.  

وی افزود: این نوع اقدامات خشونت آمیز و کشتار غیرنظامیان نتیجه دیدگاه متجاوزان و اشغالگران یمن است که به نام ائتلاف خودساخته، سراسر یمن را به ویرانی کشاندند و با دیدگاه جنگ طلبانه و تجزیه طلبانه باعث تداوم فجیع ترین بحران انسانی در یمن شده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه، اقدامات تجاوزکارانه و جنگ طلبانه متجاوزان را محکوم کرد و ضمن تاکید بر راه حل سیاسی،  بار دیگر  از همه طرف‌های درگیر خواست با بازگشت به گفت و گوی سیاسی به نزاع بی‌فایده پایان دهند.

روز چهارشنبه و همزمان با ورود اعضای دولت جدید عبدربه منصور هادی به فرودگاه بین‌المللی عدن، انفجار مهیبی در محوطه فرودگاه رخ داد.

شبکه خبری المیادین از قول وزارت بهداشت دولت منصور هادی  تعداد جان باختگان این انفجار را ۲۰ نفر و تعداد زخمی‌ها را ۱۰۰ نفر  اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار سیاست