امسال چهار هزار میلیارد ریال برای عمران شهری در گلستان هزینه شد

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت که امسال از مجموع ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبارات ۳۴ شهرداری استان، چهار هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های زیربنایی و عمران مناطق شهری هزینه شده است.

هادی حق‌شناس روز پنجشنبه در گردهمایی شهرداران گلستان اظهار داشت: انجام این حجم از فعالیت های عمرانی با وجود شیوع کرونا و ضرورت توجه به اقدامات گسترده برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ شایسته تحسین است.

وی بر ضرورت استفاده شهرداری های گلستان از فناوری و ظرفیت شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم کارخانه نوآوری استان را با همکاری شهرداری گرگان هرچه سریعتر ایجاد کنیم.

استاندار گلستان چندی قبل در نشست شورای اداری گرگان گفته بود: بودجه پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی سال گذشته شهرداری‌های استان امسال ۲ برابر شد.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش شهرداری ها برای ایجاد درآمد پایدار افزود: از مجموع ۳۴ شهرداری استان فقط درآمد شهرداری گرگان، گنبدکاووس و علی آبادکتول بیش از هزینه است.

همچنین در این جلسه مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گلستان با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۵۹ درصد بودجه شهرداری های استان محقق شده گفت: در این مدت بیش از ۹۹ درصد بودجه ۱۵ شهرداری درجه یک تا سه، بیش از ۸۳ درصد بودجه ۱۱  شهرداری درجه چهار تا ۶ و بیش از ۵۱ درصد بودجه ۸ شهرداری درجه ۷ تا ۱۱ گلستان محقق شده است.

طیبه خلیلی افزود: علاوه بر آن شهرداری های گلستان در مجموع ۲ هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال طلبکار بوده و هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال نیز بدهکاری دارند.

حدود ۵۳ درصد از جمعیت گلستان شهرنشین هستند.

استان گلستان با جمعیت تقریبی یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری، ۳۴ نقطه شهری دارد که شهرداری و شورای شهر دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها