پایانه صادراتی جیرفت بیش از ۶۷ هزار تُن ظرفیت بسته‌بندی دارد

جیرفت - ایرنا - نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از ظرفیت بسته‌بندی ۶۷ هزار و ۲۰۰ تُنی پایانه صادراتی جیرفت خبر داد.

به گزارش ایرنا ، ذبیح‌الله اعظمی روز پنجشنبه در بازدید اعضای کمسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی از زیرساخت های بخش کشاورزی در جمع خبرنگاران پیشرفت پایانه صادراتی جیرفت را ۸۰ درصد اعلام کرد و  گفت: بخشی از پایانه صادراتی محصولات کشاورزی جیرفت تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی میزان سرمایه‌گذاری پایانه صادراتی گلشن آرای ارم جیرفت را ۵۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و از اشتغالزایی ۱۷۰ نفری این مجموعه خبر داد و گفت: این مجموعه با مشارکت بخش خصوصی در حال احداث است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی پایانه صادراتی جیرفت را یکی از زیرساخت‌های مهم بخش کشاورزی جنوب کرمان برشمرد و بر نقش مهم این مجموعه در بخش کشاورزی این منطقه تاکید کرد.

وی به بازدید از سردخانه شاداب جیرفت نیز اشاره و ظرفیت این سردخانه را ۱۵ هزار تُن اعلام کرد.

اعظمی با بیان اینکه سردخانه‌ها یکی از صنایع جانبی بخش کشاورزی هستند، گفت:سردخانه شاداب جیرفت در زمینه نگهداری محصولات کشاورزی از جمله مرکبات فعالیت می‌کند.

به گزارش ایرنا ، اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس صبح امروز در فرودگاه جیرفت مورد استقبال مسوولان استانی و محلی قرار گرفتند و در بدو ورود به شهرستان با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

در ادامه این سفر، اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در جمع منتقدان و مخالفان طرح انتقال آب  از سرشاخه‌های هلیل رود حضور یافتند و دغدغه‌های آن‌ها را شنیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها