رسالت دستگاه‌های فرهنگی ترویج و تقویت مکتب شهید سلیمانی است

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: رسالت دستگاه‌های فرهنگی کشور ترویج و تقویت مکتب شهید سلیمانی در همه ابعاد است و باید تلاش شود تا این تفکربه‌عنوان یک ضرورت مهم در عرصه های مختلف جامعه طنین انداز شود.

سردار سرتیپ دوم «محسن کریمی» روز پنجشنبه در آیین مردان میدان، گرامیداشت نخستین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابوالمهدی المهندس و چهلمین روز شهادت شهید دکتر محسن فخری زاده در اراک افزود: سالروز حماسه باشکوه روز بصیرت (نهم دی‌ماه) یادآور ولایتمداری ملت ایران در برابر توطئه ها و نقشه‌های دشمنان است که با حضور باشکوه و معنادار خود موجب عزت و سرافرازی ایران اسلامی شد و بازخوانی و تبیین ابعاد این حماسه عظیم امروز از دیگر ضرورت‌ها است.

وی بیان کرد: هدف از برگزاری آیین‌های مختلف بزرگداشت شهدا تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و در آستانه شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بازخوانی سیره این شخصیت بزرگ  ضروری است و می تواند راهگشا و موجب خیرات و برکات فراوانی باشد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: شهید سلیمانی با ۴۰ سال مجاهدت و کار برای رضای خدا در جبهه‌های مختلف خالصانه و مخلصانه فعالیت کرد و تبدیل به یک افتخار بین‌المللی و محبوب شد.

سردار سرتیپ دوم کریمی عنوان کرد: شهید سلیمانی افتخار ملت ایران و آزادیخواهان مسلمان است که تربیت یافته مکتب امام حسین(ع) و عاشورا است و در طول عمر با برکت خود همواره لباس جهاد و خدمت را از تن بیرون نکرد و خداوند به این شهید والامقام جایگاه والای دنیوی و اخروی عنایت کرد.

وی گفت: شهید سلیمانی با استفاده از بسیج مردمی علیه نقشه‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی به پاخاست و توانست با ایجاد وحدت بین ملت‌ها تمام  نقشه‌های شوم دشمنان را خنثی کند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: نقش اثرگذار مردم در مکتب شهید سلیمانی همواره برجسته است و این یک درس مهم است که اگر می‌خواهیم از مکتب کارساز و کارآمد شهید سلیمانی در جامعه استفاده کنیم باید نقش مردم را به‌طور ویژه ببینیم.

سردار کریمی اظهار داشت: حفظ دستاوردهای شهید سلیمانی که یکی از آن‌ها تشکیل جبهه و نهضت مقاومت است یک امر مهم محسوب می شود چراکه شهید سلیمانی دستاوردهای زیادی برای جهان اسلام با استفاده از نهضت مقاومت ایجاد کرده و نخبگان باید نقش جبهه مقاومت را در پیشبرد اهداف جهان اسلام تبیین کنند.

وی تصریح کرد: تبیین و ترویج دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی برای نسل جوان از دیگر موضوعاتی است  که دستگاه های فرهنگی و آموزشی باید به آن توجه داشته باشند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اضافه کرد: مسئله انتقام سخت از شهادت شهید سلیمانی یک امری قطعی است و تجربه نشان داده در طول انقلاب اسلامی هیچ حمله‌ای بی پاسخ نمی ماند که در هم کوبیدن پایگاه آمریکایی عین الاسد نمونه کوچک آن بود و اخراج آمریکایی ‌ا از منطقه نمونه دیگر از انتقام سخت است که محقق می‌شود.

سردار کریمی بیان کرد:  آن چیزی که در مسئله انتقام سخت باید به آن توجه داشت و رهبر معظم انقلاب هم به آن اشاره کردند اهمیت این موضوع در حوزه نرم افزاری و غلبه بر هیمنه پوچ استکبار جهانی در همه ابعاد است که باید از سوی جوانان و نخبگان ایرانی محقق شود.

وی عنوان کرد: ملت ایران با تشییع میلیونی پیکر مطهر سردار دل‌ها علاوه بر اینکه سیلی محکمی بر هیمنه پوچ استکبار وارد کردند یک لبیک عمومی بر ادامه راه شهید سلیمانی و جبهه مقاومت گفتند و این نشان دهنده پویایی انقلاب اسلامی است و ملت نشان دادند انقلاب اسلامی و آرمان های بزرگ آن زنده است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز در این آیین گفت:  هرچه داریم به برکت مجاهدت‌ها و خون پاک شهیدان در عرصه‌های مختلف است و خانواده‌های معظم شهدا به عنوان یادگاران شهدا برای ملت ایران قابل احترام هستند و دعای خیر این خانواده ها در موفقیت برای حفظ امنیت بسیار اثر گذار است.

سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: گرامیداشت یاد و خاطر شهدا برای همه مردم و مسئولان یک مسئله بااهمیت است چرا که شهدا راه و مسیر را نشان می‌دهند.

وی بیان کرد: جامعه اسلامی نیازمند تبیین و ترویج فرهنگ و مکتب شهدا است و با توجه به شرایط کرونایی، زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا باید در ابعاد مختلف دیده شود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: سردار سلیمانی شهید سرافراز دنیای اسلام است و همه ملت‌های مسلمان و کشورهای آزادیخواه به این شهید والامقام افتخار می‌کنند.

سردار مفخمی شهرستانی عنوان کرد: مکتب شهید سلیمانی شاخصه‌ها و ابعاد بسیار گسترده ای دارد اما ۲ ویژگی برجسته که همواره در وجود ایشان موج می زند اخلاص و ولایتمداری است و این ۲ ویژگی مهم باید در ابعاد مختلف سرلوحه کار همگان قرار گیرد.

وی بیان کرد: شهید سلیمانی در طول حیات با برکت خود همواره به دنبال عملیاتی کردن فرمان ولایت بود و از هیچ تلاشی در این مسیر دریغ نکرد و لذا این مسئله باید برای همه ما درس مهمی باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در ادامه این آیین گفت: شهید  سلیمانی عمر با برکت خود را در راه عمل به فرامین ولایت و کسب شهادت صرف کرد و اینکه امروز ماین شهید عزیز در قلوب مردم سراسر دنیا جایگاه و محبوبیت والایی دارد از مردم‌داری و ولایتمداری ایشان است.

سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» افزود: ساده زیستی، مبارزه با استکبار جهانی، دفاع از مظلومان و شجاعت از ویژگی های دیگر شهید سلیمانی است که امروز هر کدام از این ویژگی‌ها باید در عرصه‌های مختلف به کارگیری شوند.

وی بیان کرد: سیره فکری شهید سلیمانی مکتبی جامع برای حرکت شتابنده در گام دوم انقلاب اسلامی است و بهترین الگویی که در همه ابعاد می توان از آن استفاده کرد مکتب شهید سلیمانی است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: شهید سلیمانی در همه عرصه‌ها خدمات و اقدامات برجسته ای برای نظام اسلامی به ارمغان آورد و امروز حفظ دستاوردهای شهید سلیمانی یک رسالت و وظیفه مهم است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

سرهنگ پاسدار کریمی بیان کرد: از مهمترین ویژگی‌های بین المللی شهید سلیمانی درهم شکستن هیمنه استکبار جهانی بود که این شهید بزرگوار هم در طول حیات خود و هم با شهادت خود تمام راهبردهای استکبار را با شکست مواجه کرد و امروز بعد از گذشت یکسال از شهادت ایشان صدای شکسته شدن استخوان های استکبار جهانی بیشتر شنیده می شود.

وی عنوان کرد: ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان مرکزی از ابتدای تشکیل با محوریت ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت تاکنون موفقیت‌های چشمگیری حاصل کرده و این به دلیل هم افزایی دستگاه‌های استان و مشارکت مردمی برای اجرای باشکوه برنامه ها است و این حرکت تا پایان سال ادامه دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: کسب رتبه برتر ستاد چهل سالگی دفاع مقدس این استان در کشور نشان از حرکت شتابنده استان برای گرامیداشت فرهنگ دفاع مقدس است و خوشبختانه این ستاد در ایام و مناسبت های مختلف برنامه های اثرگذاری با نقش چشمگیر مردم برگزار کرده است.

سردار پاسدار کریمی گفت:در آستانه سالگرد شهادت شهید سلیمانی و چهلمین روز از شهادت دکتر فخری زاده ستاد چهل سالگی دفاع مقدس در استان با محوریت مردم و برنامه های محتوایی در راستای ترویج مکتب شهید سلیمانی و شهدای علمی کشور تلاش می‌کند، که در این راستا بیش از ۲۵۰ عنوان برنامه در ۱۲ شهرستان استان در حال برگزاری است.

وی گفت: بیشتر برنامه های ستاد چهل سالگی استان مرکزی در گرامیداشت این ایام با محوریت محتوایی برگزار می شود و سعی شده برنامه های حضوری با کمترین تعداد نفرات و رعایت دقیق پروتکل‌ها انجام شوند.

در  این آیین که در قالب برنامه های ستاد چهل سالگی دفاع مقدس استان برنامه‌ریزی شده بود از خانواده‌های معظم شهیدان «مرتضی براتی زاده»، سردار «حمیدرضا انصاری»، «محمد جواد داودآبادی» و «افشین عبدی» تجلیل شد.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون  ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها