۲۸ برنامه فرهنگی و هنری در کنگره  شهدای یزد اجرا می شود

یزد - ایرنا -رییس کمیته فرهنگی و هنری دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد گفت: ۲۸ ویژه برنامه شاخص در چارچوب کنگره یادشده برای اجرا در نظر گرفته شد.

 عباس ملازینلی روز پنجشنبه در مسابقه ویژه کتابخوانی با محوریت شهدای مدافع حرم را از جمله این برنامه ها بیان کرد و افزود:  همچنین ویژه برنامه روایت عاشقی به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در ۹ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای در فضای مجازی نیز پخش می‌شود .

وی در گفت و گو با خبرنگاران، ویژه برنامه مخفی شو با محوریت مخصوص شهدا و اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و یادآور شد: مستند مرزهای عاشقی هم نیز پخش می شود.

ملازینلی افزود: باید از سیره شهدا درس گرفت و در قالب فعالیت های مختلف هنری آن را بازتاب داد.

رییس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهراری یزد در ادامه با بیان این‌که نسل جوان جامعه هدف محتواهای تولید  این برنامه ها  هستند، گفت: سایر برنامه‌های این سازمان مزین به نام شهدا و کنگره شهداست. 

 همچنین دبیر کمیته فرهنگی کنگره چهار هزار شهید یزد در این نشست گفت: چهار هزار مترمربع  دیوارنگاره شهدا در استان انجام می‌شود، و این کار با همکاری مجموعه‌های مختلف شهرداری و فرهنگی استان صورت می گیرد..

 سید حسین راسخی از ارسال ۳۰۰ اثر به دبیرخانه تولید محتوای فرهنگی خبر داد و افزود: این رویداد با محوریت کنگره چهار هزار شهید استان برگزار می‌شود.

همچنین  سید علیرضا رسولی سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد گفت: ۲۵۰ تابلو به تمثال شهدا مزین می شود و یکی از کارها این است که فعالیت‌های گذشته احیا شود.

وی ادامه داد: در این ارتباط ۳۸ بلوار شهر یزد که دارای بیلبورد با تصاویر شهداست، بازپیرایی شد تا تصاویر شهدا باکیفیت بهتر و مناسب‌تر همچنان زینت‌بخش خیابان‌های شهر باشد.

سرپرست سازمان یادشده به ساخت ۲۵۰ تابلو زادگاه شهدا اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه تابلوهای شهدا بدون تصاویر است در برنامه‌ریزی جدید تابلوها مزین به تمثال شهدا می شود. 

۴۰ عنوان برنامه فرهنگی، ورزشی، رفاهی و حمایتی در چارچوب کنگره چهار هزار شهید استان که اوایل اسفند ماه ۹۹ برگزار می‌شود، تدوین و پیش‌بینی شد و با توجه به احتمال ادامه شیوع ویروس کرونا تا آن موقع برنامه ها با رعایت کامل مقررات بهداشتی اجرا می‌شود.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت حدود چهار هزار شهید تقدیم انقلاب‌اسلامی کرده است که ۲۶ نفر آنها زن هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها