نخستین مرکز مثبت زندگی مناطق روستایی کشور در لردگان افتتاح شد

شهرکرد -ایرنا- نخستین مرکز باشگاه مثبت زندگی در مناطق روستایی کشور با حضور مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور روز پنجشنبه در روستای چنار محمودی شهرستان لردگان افتتاح شد.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۴۲ مرکز باشگاه مثبت زندگی در مناطق شهری کشور فعال است، گفت: برای نخستین بار در سطح کشور این مرکز باشگاهی در روستای چنار محمودی شهرستان لردگان راه‌اندازی شد.

فرید براتی روز پنجشنبه در آیین افتتاح این مرکز در شهرستان لردگان افزود: مرکز باشگاه مثبت زندگی با هدف ارائه خدمات حمایتی، مشاوره‌ای و درمانی به افراد مبتلا به بیماری عفونی فعال می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال وبختیاری نیز در این آیین با اشاره به حمایت‌های سازمان بهزیستی از روستاییان چنارمحمودی شهرستان لردگان گفت: پرداخت مستمری و مقرری به این افراد، ارائه حمایت‌های روانشناختی، درمانی و اجتماعی در دستور کار بهزیستی قرار دارد.

نرگس عسگری گفت: مرکز جامع حمایت‌های روانی و اجتماعی در این روستا تشکیل و  تیم محب(مداخله حمایت های روانی در بلایا) در شهرستان‌های لردگان و بروجن  با حضور هفت روانشناس و مشاور فعال شد.

وی به صدور پروانه تاسیس موسسه خیریه و ایجاد هماهنگی برای راه‌اندازی باشگاه مثبت در روستا، اسقرار تیم مددکاری اجتماعی، تشکیل تیم جمعیت همیاران سلامت روان در روستا،  بازدید از منازل افراد بی‌بضاعت و تهیه گزارش مددکاری، تهیه ۸۰ بسته غذایی به ارزش سه میلیون ریال، برگزاری ۱۱ کارگاه آموزشی مختلف برای ارتقاء توان تاب‌آوری اهالی روستا برای پیشگیری از افسردگی، استرس، اضطراب با حضور مدرسان استان در روستای چنار محمودی از سوی بهزیستی استان اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، شهرستان لردگان در ۱۶۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها