دانش‌آموزان فارس بر قله المپیاد ادبی کشور ایستادند

شیراز-ایرنا- معاون متوسطه اداره کل آموزش‌و پرورش فارس گفت: هر سه دانش‌آموز راه‌یافته از این استان به مرحله نهایی المپیاد ادبی کشور به سه مدال رنگارنگ این المپیاد دست یافتند.

به گزارش دریافتی روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس، رسول قانونی افزود: در سی و سومین دوره المپیاد ادبی کشور، فاطمه حمیدی و طاهره سیف از دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان سادات رفیعی ناحیه یک شیراز و فرانک قاسمی از دبیرستان نمونه دولتی فرهنگ ناحیه ۲ شیراز به ترتیب موفق به کسب مدال طلا، نقره و برنز المپیاد ادبی کشور شدند.

وی بیان داشت: المپیادهای علمی به‌منزله نماد فعالیت پژوهش‌محور و حرکت در مسیر نخبگی با محوریت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش در راستای اهداف متعالی تعلیم و تربیت کشور برگزار می‌شود.

قانونی، اضافه کرد: المپیادهای علمی دانش‌آموزی همه‌ساله در ۱۳ رشته ادبی، جغرافیا، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، نجوم و اخترفیزیک، علوم زمین، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، تفکر و کارآفرینی، اقتصاد و مدیریت و پژوهشی اجرا می‌شود.

وی، با بیان اینکه با وجود مشکلات ناشی از همه‌گیری کرونا این المپیادها همچون سال‌های گذشته برگزار شد، اظهار داشت: سی‌وسومین دوره المپیاد ادبی دانش‌آموزان کشور در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در بهمن ماه ۹۸ در مدارس استان با رقابت ۳۶۱ دانش آموز انجام شد که از این تعداد ۶۳ نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: مرحله پایانی این المپیاد نیز در اردیبهشت ماه ۹۹ با حضور ۴۸ نفر از سراسر کشور برگزار شد که در این رقابت، سه نفر از دانش‌آموزان استان فارس موفق شدند در جمع ۴۸ نفر برتر پایانی قرار بگیرند.

قانونی بیان کرد: این دانش آموزان پس از شرکت در دوره های مجازی مرحله پایانی که با محوریت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور و همکاری دانشگاه شهید رجایی صورت پذیرفت، موفق به کسب سه مدال طلا ، نقره و برنز این المپیاد شدند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس در مورد نحوه برگزاری المپیادهای علمی نیز گفت: المپیادهای علمی رسمی در پایه دهم و یازدهم برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم دانش‌آموزان آزاد است، همچنین دانش‌آموزان علاقه‌مند استان فارس می‌توانند در کلاس‌های آمادگی المپیاد در دبیرستان‌های فرزانگان و شهید دستغیب ناحیه ۲ شیراز که باعنوان خانه المپیاد زیر نظر اداره سمپاد (سازمان استعدادهای درخشان) شرکت کنند، افزون بر این، پژوهش‌سراهای مناطق ۵۹گانه آموزش و پرورش آماده ارائه خدمات و آموزش‌های لازم از پایه چهارم تا پایه یازدهم هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها