کلاهبرداری پنج میلیارد ریالی از ۲۵۰ نفر در پارس‌آباد

اردبیل - ایرنا - فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری ۲ نفر در عملیات پلیس پارس‌آباد مغان خبر داد و گفت: متهمان به کلاهبرداری پنج میلیارد ریالی از ۲۵۰ نفر اعتراف کردند.

به گزارش ایرنا ، سردار هوشنگ حسینی روز پنجشنبه اظهارکرد: بدنبال مراجعه تعدادی از شهروندان پارس‌آباد به پلیس آگاهی و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری از آنان به روش سوء‌استفاده از کارت بانکی و جعل گواهینامه، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

 وی افزود: با انجام بررسی‌های تخصصی و کارشناسی شده ردپای ۲ کلاهبردار که یکی از آنها زن است، در رابطه با پرونده‌های شکایت شناسایی که پس از هماهنگی قضایی کلاهبرداران در عملیاتی ویژه و غافلگیرانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: متهمان به ازای پرداخت ۱۰ میلیون ریال به طعمه‌های خود اطلاعات کارت بانکی آنها را در اختیار گرفته و تمام مبالغ کلاهبرداری را در آن واریز و برداشت می‌کردند.

سردار حسینی با اشاره به اعتراف کلاهبرداران به جرم ارتکابی تشریح کرد: کلاهبرداران با ایجاد و بارگذاری پیج‌هایی با موضوع فروش البسه و  ابزارآلات برقی و صنعتی در بستر شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و معرفی خود به عنوان مغازه‌دار و با ارائه تلفن همراه و شماره کارت بانکی و صدور فاکتور فروش و ترخیص کالا، بارنامه جعلی و صوری بنام مالباخته طراحی و از طریق گوشی همراه برای آنان ارسال و اعتماد مردم را به خود جلب می کردند.

او با اشاره به گستردگی این گونه کلاهبرداری در استان‌های همجوار گفت: شهروندانی که با این شگرد طعمه شده‌اند به پلیس آگاهی مراجعه و اعلام شکایت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها