معاون میراٍث: ۱۳ بنای تاریخی کرمان به مزایده گذاشته شد

کرمان - ایرنا - معاون اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: ۱۳ بنای تاریخی این استان برای مرمت و واگذاری حق بهره برداری به مزایده گذاشته شده است.

به گزارش ایرنا ، مجتبی شفیعی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران این آثار را شامل  ارگ تاریخی راین، باغ موزه هرندی، خانه اوشیدری، خانه بانک‌توکلی و خانه دانایی کرمان، خانه ایرانمنش بافت، خانه بهادرالملک بردسیر، خانه عامری و کارخانه حناسایی بم، خانه فخری، کاروانسرای سهرج و کاروانسرای هروز راور و عمارت موسی‌خانی شهربابک برشمرد.

وی بیان کرد: واگذاری بناهای تاریخی علاوه بر مزایایی که در حفاظت و مرمت بناهای تاریخی واجد ارزش تاریخی دارد نقش بسزایی درتوسعه صنعت گردشگری و ارتقا زیرساخت‌های گردشگری استان نیز ایفا خواهد کرد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان ادامه داد: واگذاری این بناها به صورت بلند مدت از ۱۵ تا ۲۰ سال خواهد بود که فرصت مشارکت بخش خصوصی را در مرمت، احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی را فراهم خواهد ساخت.
وی تاکید کرد: کسانی که علاقمند هستند در این مزایده شرکت کنند می‌توانند برای دریافت اسناد مزایده مذکور  تا یکشنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹ به واحد امور قراردادهای اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان واقع در بلوار جمهوری اسلامی نبش سه راه هوانیروز مراجعه کنند.

استان کرمان با هفت اثر جهانی، ۷۰۰ اثر ملی و هزاران جادبه تاریخی و طبیعی از مقاصد اصلی گردشگری کشور مسحوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها