معاون وزیر: راه رستگاری جامعه از آموزش و پرورش می‌گذرد

تهران - ایرنا - معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر خواهان جامعه‌ای رستگار و در حال پیشرفت هستیم، مسیر آن از آموزش و پرورش می‌گذرد.

علیرضا کاظمی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مدرسه ۶ کلاسه خیرساز در روستای زواره ور از توابع شهرستان ورامین اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز، الگوهای تربیتی عینی و واقعی جامعه است که با قرار گرفتن در مسیر خیر، کاری ماندگار و اثربخش در ساختن آینده کشور انجام دادند.

وی افزود: حرکت در مسیری که خیران مدرسه ساز آغاز کرده‌اند، ماندگارترین و اثربخش‌ترین  کار در جامعه است چرا که اگر قرار است جامعه رستگار شده و در حال پیشرفت باشد، مسیر آن از آموزش و پرورش می‌گذرد.
این مسئول خاطرنشان کرد: خداوند متعال راه میان‌بر محبوب شدن و رسیدن به کمال را پیوند با قرآن، اقامه نماز و انفاق در فضای عمومی جامعه می‌داند، اگر می خواهیم از جامعه‌ای درست برخوردار باشیم، راهی جز پیوند با نماز انسان ساز جامعه ساز و انفاق جامعه ساز انسان ساز نداریم.
معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: ساخت مدرسه توسط خیران علاوه بر این که نیاز جامعه را به فضای آموزشی برطرف می‌کند، موجب می‌شودکه فرهنگ انفاق، احسان، نیکوکاری، گذشتن از خود برای خدمت به مردم در جامعه نهادینه شود.
کاظمی تاکید کرد: مردم بیش از آن که از گفتار ما بیاموزند، از رفتارهای صحیح الگو می‌گیرند.
وی با اشاره به نامگذاری این مدرسه به نام مریم میرزاخانی توسط خیران گفت: نامگذاری این مدرسه به نام چهره علمی ماندگار کشورکه محصول کار آموزش و پرورش است، نماد عینی انفاق بی نام و نشان است که از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
کاظمی یاد آور شد: اولین سوالی که دانش‌آموزان در بدو ورود به  این مدرسه از خود می‌پرسند این است که مریم میرزاخانی چه کسی بوده و این امر می‌تواند آن‌ها را در طی نمودن مسیری درست رو به تعالی یاری رساند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: از معلمان سخت‌کوش این مدرسه درخواست می‌شود تا از لحظه لحظه حضور در این فضا استفاده و دانش آموزان را بیش از گذشته با قرآن و اهل بیت که مسیر اصلی هدایت و سعادت انسان را ترسیم کرده‌اند، مأنوس کنند.

مدرسه خیرساز ۶ کلاسه روز پنجشنبه در روستای واره‌ور از توابع بخش جوادآباد شهرستان ورامین افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها