بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی‌های مرودشت اختصاص یافت

شیراز-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان مرودشت در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان اعلام کرد: بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به ۱۲ شرکت تعاونی این منطقه اختصاص یافت.

رهام پیکری، پنجشنبه در این نشست افزود: با تلاش دستگاه‌های اجرایی شهرستان مرودشت تا کنون ۷۳ درصد تسهیلات کرونایی اختصاص یافته به این شهرستان جذب شده است و در بین شهرستان‌های فارس پس از شیراز، بیشترین میزان تسهیلات پرداختی به مرودشت تعلق دارد.

فرماندار ویژه شهرستان مرودشت با ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات حمایتی دولت در حوزه ورزش، جوانان و گردشگری، گفت: در تصمیمات اخیر ستاد ملی کرونا، مجددا برای بنگاه‌های حوزه ورزش و جوانان و همچنین حوزه گردشگری، تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که باید اداره‌های ورزش و جوانان و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اطلاع رسانی قوی به جامعه هدف، تلاش کنند تا حداکثر این تسهیلات جذب شود.

پیکری، در بخش دیگری از سخنان خود، تحقق عدالت اجتماعی را در سایه تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران این شهرستان دانست و بیان داشت: برای تشکیل این شرکت تعاونی، روسای اداره‌های مرودشت باید حداکثر همکاری را با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشته باشند به گونه‌ای که تا پایان سال ۹۹ شاهد تشکیل این شرکت تعاونی در این منطقه باشیم زیرا حضور حداکثری مردم شهرستان در این شرکت تعاونی یکی از زمینه‌های مهم برای توسعه عدالت اجتماعی خواهد بود.

۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات،دستاورد سفر معاون تعاون کشور به مرودشت

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت نیز دراین نشست، گزارشی از سفر اخیر معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که روز بیست و ششم آذرماه ۹۹ به شهرستان مرودشت انجام شد، ارائه کرد و گفت: در این سفر برای ۱۲ شرکت تعاونی بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مصوب شد.

محمد ژوبین افزود: ثبت نام متقاضیان حوزه ورزش و جوانان و همچنین ثبت نام متقاضیان حوزه گردشگری برای دریافت تسهیلات کرونا در سامانه تسهیلات اشتغال (کارا) فعال شده و از هم اکنون این متقاضیان می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

وی همچنین بیان کرد: تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران، منوط به پذیره نویسی حداقل یک هزار و ۶۰۰ نفر عضو است که نیاز به تلاش و پیگیری همه اداره‌ها در اطلاع رسانی و ترغیب مجموعه زیر پوشش خود و اطلاع رسانی عمومی برای عضویت در تعاونی توسعه و عمران شهرستان دارد.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت اظهار داشت: یکی از شرایط مهم فعالیت در شهرستان و اولویت بخشی در واگذاری پروژه‌های محلی به مردم هر منطقه، تعاونی‌های توسعه و عمران است و شهرستان مرودشت می‌تواند با عضویت حداکثری مردم، زمینه ایجاد جهش اقتصادی را فراهم کند.

ژوبین، در قسمت دیگری از مطالب خود، مشوق بیمه‌ای را طرحی قابل توجه برای کارفرمایان در جذب دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها دانست و گفت: طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی در این شهرستان در دست اجراست و دولت طرح مشوق بیمه‌ای را نیز برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: در قالب این طرح، ۲۰ درصد سهم حق بیمه کارفرمایی به ازای بکارگیری هر نیروی کار دانش‌آموخته به طور ماهانه به حساب کارفرما واریز می‌شود ضمن اینکه در این طرح محدودیت جذب تعداد نیرو وجود ندارد.

شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها