شهید سلیمانی انسانی شجاع و از تفکر قوی برخوردار بود

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی از سطحی‌نگری به دور است، گفت: افرادی همچون سردار دل ها و تهرانی‌مقدم‌ها انسان‌هایی شجاع ،دارای قدرت تعقل و تفکر قوی بودند.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی روز پنجشنبه در دیدار مدیر و فعالان موسسه شهید تهرانی‌مقدم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی به رشادت‌های محبوب دل ها و سایر شهدا اشاره کرد و افزود:  آنها عاشق دین اسلام و خدا بودند و کسی که عشق به خدا، دین و ولایت دارد، عاشق بندگان خدا نیز است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد ، شجاعت را یکی از صفات بندگان خوب خدا دانست و بیان کرد: این ویژگی در امام راحل (ره) و در شاگردان ایشان نیز وجود داشت و اگر قرار بود فردی همچون حاج قاسم شجاع نباشد، با هلی‌برد به قلب شهر محاصره شده از سوی دشمنان اسلام  نمی‌رفت تا محاصره را بشکند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه با سیاست‌های کثیف انگلیسی‌ها در رژیم گذشته قدرت تفکر، تعقل و تدین به تدریج از سیستم آموزشی ایران حذف شد، افزود: اکنون نیز تبعات این پدیده در فضای مجازی مشاهده می‌شود که عده‌ای بدون تفکر، مطالب طرح شده در فضای مجازی را می‌پذیرند و قدرت تشخیص درست از نادرست را ندارند.

وی با اشاره به اقدامات موسسه شهید تهرانی مقدم تصریح کرد: استقلال و تقویت قدرت تفکر و تعقل از جمله مواردی است که باید در این مجموعه با نگاه ویژه به آن پرداخته شود، زیرا تهرانی‌مقدم یک پژوهشگر، محقق و دانشمند بود و اگر صاحب تفکر نبود به پدر صنعت موشکی ایران معروف نمی شد.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت  نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از سه فروند هواپیماهای بدون سرنشین ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون )در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب های مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس باعث شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها