انتخابات هیات مدیره کانون وکلای اصفهان الکترونیکی برگزار ‌شد

اصفهان- ایرنا - رئیس کمیسیون روابط عمومی کانون وکلای اصفهان از برگزاری انتخابات هیات مدیره این کانون وکلا برای نخستین بار به صورت الکترونیکی با رعایت اصول و موازین بهداشتی خبر داد.

مسعود دادخواه روز پنجشنبه در گفت ‌و گو با ایرنا، اظهار کرد: انتخابات دوازدهمین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان امروز صبح و عصر برگزار شد.
وی ادامه داد: انتخابات این دوره به واسطه شرایط کرونایی با رعایت تمهیدات ویژه بهداشتی از جمله تب‌سنجی شرکت کنندگان، ضدعفونی دست‌ها، رعایت فاصله گذاری و مهمتر از همه به صورت حضوری ولی الکترونیکی برگزار می‌شود.
رئیس کمیسیون روابط عمومی کانون وکلای اصفهان افزود: ۲۴ کاندیدا در این رقابت انتخاباتی شرکت کردند و بیش از سه‌هزار واجد شرایط امکان انتخاب پنج کاندیدا را دارند.
وی تصریح کرد: داشتن پروانه تمدید شده پایه یک وکالت و نداشتن تخلف انتظامی درجه چهار و بالاتر از شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات است.
دادخواه ادامه داد: این انتخابات هر ۲ سال یکبار انجام‌ می‌شود و مطابق قانون لایحه استقلال رییس هیات مدیره کانون، رییس هیات نظارت بر انتخابات است و اعضای هیات نظارت از طرف هیات مدیره مشخص می‌شوند. 
وی ادامه داد: با توجه به الکترونیکی بودن این دوره شمارش آرا سریع انجام شد و پس از مشخص شدن نتایج، در هفته آینده پنج منتخب با حضور رئیس هیات مدیره تشکیل جلسه خواهد داد و براساس آرا رییس، نایب رئیس و بازرس دوره دوازدهم مشخص خواهند شد.
کانون وکلای دادگستری استان اصفهان اولین کانون وکلای مستقل بعد از انقلاب اسلامی است و اکنون سه هزار و ۴۰۰ عضو دارد.
کانون وکلای دادگستری قدیمی‌ترین سازمان مردم نهاد ایرانی است که به موجب لایحه استقلال کانون وکلا در سال ۱۳۳۱ به عنوان نهادی با شخصیت حقوقی و مستقل وجود آمد، هرچند پیش از آن هم موجودیت داشت.
کانون وکلای دادگستری ایران در سال ۱۳۲۹ نیز به عضویت کانون وکلای بین‌المللی (IBA) درآمد، هیات مدیره، رئیس، دادگاه انتظامی وکلا و دادسرای انتظامی وکلا از نهادهای هر کانون هستند.
کانون وکلای دادگستری در ایران متشکل از ۲۵ کانون مستقل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها