مدیر اندیشکده عراقی: جهان مدیون رشادت‌های سردار سلیمانی است

لندن – ایرنا - مدیر مرکز مطالعات جنوب عراق در لندن ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده فقید سپاه قدس توسط ارتش آمریکا را راهزنی بین المللی خواند و تصریح کرد که عراق و جهان مدیون رشادت‌های «این قهرمان انقلابی» در مبارزه با تروریسم است.

«علی رمضان الاوسی» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در لندن خاطر نشان کرد: شهید سلیمانی شخصیت بزرگی دارد و هنگامی که پشت تروریسم را در عراق  و دیگر مناطق به خاک مالید و از منطقه و کل جهان در مقابله با تروریسم دفاع کرد. اقدامات او یک دین بر گردن همگان است و جهان باید از داعش انتقام بگیرد.

الاوسی با اشاره به سیاست تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کسانی که با آنها مخالفت می کنند عنوان کرد که محروم کردن مردم از حقوق طبیعی، نمایانگر عوام فریبی و سیاست قلدر مآبانه آمریکاست که برخاسته از روحیه استکبارگری و سلطه جویانه است. «آنها احیانا ارزش و توانایی مقاومت مردم را درک نمی‌کنند.»

وی تأکید کرد که شهید سلیمانی تفاوتی بین شیعه، سنی، عرب، ترک، فارس و ترکمن قائل نبود. او به تکلیف شرعی خود پرداخت و وعده شکست داعش را محقق کرد.

این تحلیل گر عراقی با تأکید بر تشکیل  یک آکادمی علمی تخصصی برای تدریس دروس و شجاعت قاسم سلیمانی افزود: او علاوه بر روحیه انقلابی و فروتنی اش از یک شجاعت قهرمانانه بی نظیر در تاریخ بهره مند بود. دلسوزی و عشق به دیگران داشت و او نمونه ای از ارزشهای بالاتر بود که برای اشک مظلوم و کودک گریه می کرد. اما در عین حال برای حقوق آنها نیز تلاش کرد و پیروز شد.

وی خاطر نشان کرد: شهید سلیمانی به وظیفه دینی و ملی خود عمل کرد که این مایه مباهات اوست واو مالک اشتر زمان ما از نظر وفای به عهد و رهبری وقهرمانی هایش است.

الاوسی درباره شهادت دکتر محسن فخری زاده دانشمند برجسته کشورمان هم عنوان کرد: ایشان به پیروزی های علمی دست یافتند  وبا تربیت نسل بزرگی از دانشمندان به جامعه علمی خدمت کردند. ترور او ما را به یاد صدها دانشمند شهید در عراق ، مصر ، سوریه و ایران در زمینه فیزیک ، شیمی و انرژی می اندازد که قربانی شده و به شهادت رسیده اند.  این نشان دهنده یک نقشه صهیونیستی از قبل طراحی شده برای مبارزه با علم و دانشمندان است.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابو مهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور "دونالد ترامپ" رییس‌جمهوری آمریکا و با شلیک موشک‌های پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

یازده ماه بعد تروریست‌های مسلح عصر جمعه -هفتم آذر ماه- با کمین در مسیر خودروی حامل شهید فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت رساندند.

دولت‌های اروپایی تاکنون بدون محکوم کردن این اقدامات جنایتکارانه، ایران را به خویشتن‌داری و پرهیز از هرگونه واکنش تلافی‌جویانه دعوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان