مدیران شهرستان زرندیه مکلف به پاسخگویی و تعامل با رسانه ها هستند

ساوه-ایرنا- فرماندار زرندیه با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی از فعالیت های انجام شده و در دست اجرا از سوی دستگاههای اجرائی و اداری، گفت: مدیران این شهرستان مکلف هستند که ضمن برقراری تعامل سازنده با رسانه ها، پاسخگوی سئوالات آنها باشند و گزارش حوزه های کاری خود را ارائه کنند.

به گزارش ایرنا، «سیامک سلیمانی» روز پنجشنیه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه، فعالان فضای مجازی و مسئولان روابط عمومی ادارات زرندیه که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: مدیران و سازمان ها باید بدانند که از تعامل با رسانه ها همواره منتفع می شوند و این ارتباطات باید تداوم یابد.

وی گفت: از رسانه ها نیز انتظار برخورد حرفه ای به دور از حب و بغض و فعالیت در راه روشنگری افکار عمومی است و تفکر سیاه و سفید از حوزه دولت سازمان های اداری اشتباهی بزرگ محسوب می شود زیرا همه ما زیر چتر نظام جمهوری اسلامی قرار داریم و باید برای دستیابی به اهداف متعالی و توسعه کشور همگام باشیم.
فرماندار زرندیه ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی در اوج اقتدار قرار دارد و دستاوردهای ارزشمندی را به پشتوانه رهبری مدبرانه‌ و همراهی سایر ارکان نظام کسب کرده است و با وجود هجمه های سنگین رسانه های مخالف نظام اما همچنین با سربلندی در جهان و منطقه ایستادگی می کند و آینده بسیار روشنی پیش روی جمهوری اسلامی قرار دارد.
فرماندار زرندیه اظهار داشت: در دین مبین اسلام قلم جایگاه والایی دارد و اصحاب رسانه هم باید شان و قداست آن را پاس دارند و با بیان درست و به موقع رخدادها،  مشکلات و آسیب های جامعه مسئولان را در مسیر برطرف کردن آنها یاری دهند.
سلیمانی تاکید کرد: از هرگونه انتقاد سازنده نسبت به عملکرد مجموعه فرمانداری زرندیه استقبال می کنم اما لازم است اهالی رسانه و فعالان فضای مجازی با رعایت اخلاق و به دور از تخریب و سیاه نمایی به این حوزه ورود کنند.
وی گفت: هدف همه ما ارتقای شرایط، جایگاه و سطح خدمت در کشور است و خبرنگاران با هنر نوشتن و پردازش اقناع بخش می توانند به پیشبرد برنامه ها کمک کنند.
سلیمانی گفت: زرندیه شهرستان زر و گنج است و ظرفیت های فوق العاده ای دارد که باید برای فعال سازی و ایجاد تولید و اشتغال هرچه بیشتر با همدیگر تعامل داشته باشیم.
وی گفت: همه مدیران ادارات این شهرستان وظیفه دارند در قبال عملکرد خود با رسانه ها تعامل لازم داشته و پاسخگوی خبرنگاران باشند و هر اداره یک نفر را به عنوان رابط خبری معرفی کنند.

امام جمعه زرندیه نیز گفت: جامعه رسانه وارث خبرنگاران شهیدی از قبیل محمود صارمی است که برای اهتزاز پرچم اسلام و انقلاب در عرصه های مختلف جان خود را از دست دادند.
حجت‌الاسلام «حسین ابراهیمی» اظهار داشت: هر قدمی برای سربلندی نظام جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت برداریم در صف شهدایی چون سردار سلیمانی و فخری زاده ها قرار می گیریم.
وی تاکید کرد: رسانه های فعال در زرندیه همواره دغدغه منافع ملی و توسعه شهرستان را دارند و باید اخبار امیدوارکننده برای تزریق روحیه امید و نشاط به جامعه منتشر شود که رسالت خبرنگاران در این زمینه بسیار مهم است.
حجت الاسلام ابراهیمی گفت: اگر رسانه ها گرفتار حب و بغض های شخصی ، گروهی و حزبی شوند در نهایت به مردم و منافع ملی آسیب می رساند به همین دلیل توصیه ما به خبرنگاران این است که بدهکار هیچ حزب و جریان سیاسی نشوند و صرفا خود را مدیون خون شهدا بدانند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز گفت: این نشست به منزله تشکیل ستاد بحران فرهنگی برای پیشگیری از مشکلات احتمالی در حوزه فرهنگ و رسانه است.
«احمد جوانمرد» افزود: با وجود تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر ضرورت ارتقای شاخص های فرهنگی اما توجه جدی به حوزه بحران فرهنگی به ویژه مدیریت فضای مجازی صورت نمی گیرد.
وی از رسانه ها و فعالان مجازی به عنوان افسران جنگ فرهنگی و نرم یاد کرد و افزود: اهمیت روابط عمومی و انعکاس فعالیت های ادارات، ساماندهی فعالان مجازی و آشنایی با قوانین و مقررات برای پیشگیری از بد اخلاقی ها و پرهیز از انتشار اخبار و محتواهای غیرواقعی، تزریق روحیه امید و خودباوری از سوی رسانه‌ها و فعالان مجازی سه دستور مهم این نشست است.
در این نشست مسئولان نمایندگی خبرگزاری های ایرنا و ایسنا و تعدادی از فعالان فضای مجازی به بیان دیدگاه ها و درخواست های خود پرداختند.

ضرورت فعال شدن هرچه بیشتر روابط عمومی ادارات زرندیه و باورمندی مدیران به آنها، لزوم پاسخگویی مدیران به رسانه ها، ارائه اطلاعات و گزارش های لازم برای انتشار در رسانه و تشکیل یک گروه مجازی در شبکه های اجتماعی برای برقراری تعامل میان خبرنگاران، مدیران و روابط عمومی ها از نکات مهمی بود که نمایندگان رسانه ها به آنها اشاره کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha