احداث دارالقرآن در فردوس نیازمند زمین است

بیرجند - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردوس گفت: با وجود اعلام آمادگی خیرین برای احداث ساختمان‌های دارالقرآن این شهر، زمین برای ساخت وجود ندارد.

محمد ناظری که روز پنجشنبه به صورت ویدئو کنفرانس در نشست کمیته همکاری‌های حوزه‌های علمیه با آموزش و پرورش استان حضور داشت، افزود: در فردوس ۲ دارالقرآن پسرانه و دخترانه، در اسلامیه نیز دارلقرآن امام حسن مجتبی (ع) به صورت شیفتی پسرانه و دخترانه در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه به زودی چهارمین دارالقرآن در شهر باغستان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد گفت: با خیرین برای احداث ساختمان‌های دارالقرآن فردوس صحبت کردیم که آنها اعلام آمادگی کردند اما مشکل اصلی نبود زمین برای ساخت و ساز است.

معاون پژوهش و تربیت بدنی آموزش و پرورش فردوس نیز از وضعیت فیزیکی نامناسب دارالقرآن‌های مستقر در فردوس گلایه کرد و گفت: ساختمان‌هایی که دارالقرآن‌ها در آن مستقر هستند استیجاری یا مستهلک است.

آبیار گفت: تاکنون هفت رتبه کشوری در زمینه قرآن داشته‌ایم و می‌طلبد که به این بخش مهم بیشتر توجه کنیم و حتی به فکر احداث مجتمع قرآنی، فرهنگی باشیم.

وی افزود: با توجه به نیروی انسانی کم آموزش و پرورش و منع قانونی برای به‌کارگیری استاد در دارالقرآن‌ها بهتر است در این مورد حوزه علمیه همکاری کند که مدیر حوزه علامه قزوینی اعلام آمادگی کردند.

معاون فرماندار فردوس نیز در این نشست از رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فردوس خواست رایزنی‌های لازم را برای تهیه زمین از طریق این اداره انجام دهد.

نشست کمیته همکاری‌های حوزه‌های علمیه با آموزش و پرورش خراسان جنوبی امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مدیران حوزه‌های علمیه استان، معاون تبلیغ و امور فرهنگی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور و معاون پژوهش و برنامه‌ریزی ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در دفتر امام جمعه بیرجند برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها