فوتی کرونا در استان اردبیل به صفر رسید

اردبیل- ایرنا- آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نشان می‌دهد که پس از ۸۰ روز، آمار فوتی‌های کرونا در این استان به صفر رسیده است.

به گزارش روز پنج‌شنبه ایرنا، چهار هفته پیش، تعداد فوتی‌های کووید.۱۹ در استان اردبیل در رکوردی کم‌سابقه به ۲۲ نفر فوتی در یک شبانه‌روز رسیده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل امروز در مصاحبه با خبرنگار ایرنا صفر شدن آمار فوتی‌های کرونا در استان اردبیل را مرهون اجرای اقدامات پیشگیرانه و همسویی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم استان به ویژه اقدامات انجام یافته در طرح سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد.

دکتر شهرام حبیب‌زاده هشدار داد: هرگونه عادی‌انگاری بیماری و بی توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پیک چهارم کرونا را همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: این وضعیت پایدار و سیر نزولی بیماری و روز بدون فوتی در استان در صورت بی‌توجهی و رعایت، تبعات خطرناکی را به دنبال خواهد داشت و مردم نباید گرفتار عادی انگاری بیماری شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به نارنجی شدن وضعیت شیوع کرونا در این استان از حدود ۲ هفته پیش اعلام کرد: تاکنون یک‌هزار و ۲۸۳ نفر در این استان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی اضافه کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۲ فرد جدید به کرونا مبتلا شده‌اند که ۸۱ نفر کمتر از بالاترین آمار ثبت شده در این زمینه است.

دکتر حبیب‌زاده با اشاره به ترخیص ۲۵ نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان پس از بهبودی نسبی در ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: تعداد بستری افراد بدحال مبتلا به کرونا در استان طبق انتظار و پیش‌بینی انجام شده روند نزولی گرفته است.

وی بیان کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین با اشاره به تثبیت و کاهش جزیی شیوع کرونا در استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به روند شکننده شیوع کرونا، همراهی مردم و رعایت پروتکل‌های کنترل این بیماری بسیار ضروری است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی دبیرخانه ستاد مقابله با کرونای استان اردبیل، با بستری شدن ۲۶۵ بیمار مبتلا به کووید.۱۹، آمار بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی این استان به میانگین ۱۰ ماه گذشته رسیده است.

شیوع کرونا در این استان پس از ۲ ماه اوج در وضعیت ثبات قرار دارد به طوری که شمار ابتلای جدید، تعداد بستری‌ها و آمار فوتی‌های کووید.۱۹ در استان در حال کاهش است.

هم‌اکنون با ادامه روند کاهشی شیوع کرونا، ۹ شهرستان پارس‌آباد، نمین، سرعین، کوثر، اصلاندوز، گرمی، بیله‌سوار، خلخال و نیر در وضعیت زرد و ۲ شهرستان اردبیل و مشگین‌شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

براساس گزارش رسمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، با بستری بودن ۷۲ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان، کاهش آمار بیماران بدحال بستری در مراکز درمانی استان آغاز شده است.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۵۰۳ نفر در روز ۲ آذرماه به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها