۱۱ میلیارد تومان اعتبار برای طرح های عمرانی در روستاهای مراغه هزینه شد

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: امسال حدود ۱۱ میلیارد تومان اعتبار برای طرح های عمرانی در روستاهای این شهرستان هزینه شده است.

سیدعلی موسوی روز پنجشنبه در نشست شوراهای اسلامی شهرستان مراغه افزود: این میزان اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی از ابتدای سال در روستاهای بخش مرکزی و سراجوی این شهرستان تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: تخصیص این میزان اعتبار که در مقایسه با اعتبارات کل این شهرستان رقم قابل توجهی بوده، نشان دهنده توجه دولت به توسعه مناطق روستایی است.

فرماندار مراغه اضافه کرد: علاوه بر تخصیص این میزان اعتبار، روستاییان این شهرستان مشارکت مناسبی در اجرای طرح های مختلف زیرساختی روستاها داشته اند.

وی گفت: همچنین ده ها طرح عمرانی و خدماتی دیگر نیز توسط دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شهرستان در روستاهای این شهرستان در زمینه آب، برق، گاز و توسعه زیرساخت های در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تاسیس شوراهای اسلامی شهر و روستا از برکات نظام اسلامی است، افزود: شوراهای اسلامی نقش مهمی در محرومیت زدایی و توسعه روستایی دارند.

وی با تاکید بر لزوم قانون مداری در شوراهای اسلامی ادامه داد: توجه به مشکلات مناطق روستایی از جمله بیمه همگانی، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز از اولویت های شوراهای اسلامی شهرو و روستا باشد.

وی اضافه کرد: در راستای رفع مشکل آنتن دهی خطوط تلفن همراه نیز، هم اکنون ۱۴ دکل تقویت امواج در نقاط مختلف این شهرستان در حال نصب و راه اندازی است.

معاون عمرانی فرماندار مراغه نیز گفت: هم اکنون در ۳۱ روستای بخش سراجو و ۶۸ روستای بخش مرکزی طرح های عمرانی مختلف در دست اجراست.

نقی مسکینی افزود: از مجموع ۱۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده برای طرح های عمرانی در این شهرستان، حدود هشت میلیارد تومان طرح در بخش مرکزی و حدود سه میلیارد تومان طرح نیز در بخش سراجوی این شهرستان اجرا می شود.

وی ادامه داد: در راستای اجرای مناسب طرح های عمرانی در روستاها، شوراهای اسلامی با احصا و شناسایی طرح ها در زمینه های مختلف، یاری رسان بخشداری و دولت در اجرای طرح ها باشند.

وی اضافه کرد: احداث بنا و ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها نیز از نکاتی است که باید مورد توجه شوراهای اسلامی و دهیاری ها قرار گیرد.

در این جلسه بخشداران بخش مرکزی و سراجو و نیز شوراهای اسلامی شهرستان به بیان عملکرد و دیدگاه های خود پرداختند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها