بیش از ۷۶۱ میلیارد ریال صرف اشتغالزایی مددجویان خراسان شمالی شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: امسال ۷۶۱ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال تسهیلات برای هزار و ۸۲۹ طرح اشتغالزایی مددجویان این استان پرداخت شده است.

مجید الهی راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از هزار و ۸۲۹ طرح اشتغالزایی،  هزار و ۳۷۸ طرح از منابع قرض الحسنه بانک های استان با اعتبار ۶۵۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال و ۳۸۵ طرح با اعتبار ۶۶ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال از محل منابع اعتباری این نهاد اجرایی شده است.

وی افزود: همچنین ۶۶ طرح با اعتبار ۴۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به اجرا درآمده است.

الهی راد با اشاره به اینکه طرح های اشتغال‌زایی بیشتر در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی بوده است، خاطرنشان کرد: اشتغال پایدار و توانمندسازی برای رسیدن به خودکفایی مددجویان از اولویت‌های کمیته امداد است.

وی با اشاره به کمک های این نهاد به بازماندگان فوتی های کرونا یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا، کمیته امداد خراسان شمالی علاوه بر کمک به افراد مددجو، ۶ میلیارد ریال نیز برای افراد نیازمند و بازماندگان جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ کمک کرده است.

بیش از ۵۹ هزار و ۸۱۰ خانوار با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها