کرونا غبارروبی مزار شهدا در مشهد را به زمان دیگری موکول کرد

مشهد- ایرنا- غبارروبی مزار شهدای مدافع حرم حضرت زینب (س) در مشهد که قرار بود عصر پنجشنبه برگزار شود به دلیل ملاحظات ناشی از شیوع کرونا به زمان دیگری موکول شد.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: مطابق برنامه سراسری اعلام شده، مقرر گردید در آستانه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای مدافع حرم در مشهد نیز برگزار شود.
جواد حامدزاده افزود: فرمانداری مشهد با برگزاری این مراسم در بهشت رضا (ع) این شهر مخالفت کرد و علت آن را نیز ملاحظات بهداشتی به خاطر شیوع کرونا اعلام نمود.
وی شمار شهدای مدافع حرم مدفون در گلزار بهشت رضا (ع) مشهد را حدود ۲۵۰ نفر عنوان کرد.
معاون اجتماعی سیاسی فرماندار مشهد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: فرمانداری مخالفتی با غبارروبی مزار شهدا ندارد اما برگزاری هرگونه مراسم که تجمع در آن شکل می‌گیرد باید با مجوز ستاد مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی مشهد باشد.
احمد ریواده افزود: در حال حاضر ورود و خروج به بهشت رضا (ع) و آرامستان ها در روزهای پنجشنبه و جمعه بلامانع است چرا که فعالیت آرامستان ها جزو فعالیتهای اجتماعی و صنفی گروه یک قرار دارد اما برگزاری مراسم در هر مکانی از جمله این آرامستان منوط به دریافت مجوز از دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

مدیر  بنیاد شهید منطقه یک مشهد که آرامستان بهشت رضا (ع) در حوزه فعالیتش قرار دارد به خبرنگار ایرنا گفت: دکتر قلیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد برگزاری مراسم همراه با حضور جمعیت است و کاهش شیوع کرونا نیز در این شهر شرایط شکننده دارد لذا برگزاری مراسم غبارروبی به صلاح نیست.

محمد حسن صمدی افزود: به مسوولان دانشگاه علوم پزشکی قول دادیم که خانواده شهدای مدافع حرم با رعایت همه ضوابط بهداشتی در این مراسم حضور خواهند یافت با این حال دانشگاه تاکید نمود ازدحام ناشی از این مراسم ممکن است موجب شیوع کرونا شود.

وی ادامه داد: با این حال مطابق برنامه ریزی صورت گرفته پیگیر هستیم تا برگزاری مراسم غبارروبی مزار شهدای مدافع حرم در مشهد روز شنبه ۱۳ دی ماه همزمان با سالروز شهادت سردار سلیمانی در گلزار بهشت رضا (ع) مشهد و مطابق دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود.

خراسان رضوی با دارا بودن حدود ۳۰۰ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس، ۱۷ هزار و ۲۸۴ شهید، ۴۹ هزار و ۷۲۹ جانباز و سه هزار و ۳۹۷ آزاده در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها