حاجی میرزایی: آموزش و پرورش درصدد پرورش انسان‌هایی با سیره شهداست

کرمان - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت درصدد پرورش انسان‌هایی با سیره شهدا است گفت: شهدا باید به عنوان الگو در تاریخ تعلیم و تربیت ایران اسلامی ثبت شوند.

به گزارش ایرنا، محسن حاجی‌میرزایی روز پنجشنبه در جوار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه من امروز به نمایندگی از خیل عظیمی از معلمان، دانش‌آموزان و فرهنگیان برای زیارت مزار این شهید بزرگوار به کرمان آمده‌ام، افزود: آمده‌ام تا از این شهدای بزرگوار که از وجودشان گذشتند و ایثار کردند تا مسیر اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی و کلمه توحید را فراهم کنند، برای پیمودن راهی که آنها طی کردند طلب همت کنیم.
وی با بیان اینکه در فرهنگ دینی ما "شهید" شاهد و حجت بر همه بندگان خدا است اظهار داشت: زندگی شهیدان فقط در لحظه شهادت آنها نیست بلکه یک حیات ابدی است که نقطه عطف آن به شهادت رسیدن است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شهدا برای رسیدن به چنین مرتبه رفیعی مسیر دشواری را طی کردند تصریح کرد: شهدا برای آرامش مردم جان خود را فدا کردند.
وی با بیان اینکه چنین نقطه عطف باشکوهی محصول یک زندگی باشکوه است ادامه داد: من آمده‌ام با شهدا تجدید بیعت کنم و بگویم نظام تعلیم و تربیت درصدد پرورش انسان‌هایی است که الگوی آنها شهدا هستند.
حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان ما سعادتمندند زیرا در دوره‌ای زندگی می‌کنند که شهید سلیمانی را درک کرده اند افزود: جایگاه رفیع شهید سلیمانی به راحتی به دست نیامده و این حاصل تلاش ایشان است.
وی بیان کرد: ما تلاش می‌کنیم این الگو را که معرف همه فرهنگیان است در تاریخ تعلیم و تربیت ایران ثبت کنیم و آیندگان راهنمای خوبی را در برابر خود داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها