دستگاههای دولتی برای تهاتر بدهی خود از ظرفیت اوراق تسویه استفاده کنند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه دستگاههای دولتی از ظرفیت‌ اوراق تسویه برای تهاتر بدهی‌های خود استفاده کنند، گفت: با توجه به شرایط تحریم و تنگناهای اقتصادی کشور، اغلب دستگاه‌های اداری در پرداخت دیون خود به پیمانکاران پروژه ها دچار مشکل هستند.

مهرداد سالاری روز شنبه در نشست بررسی بهره‌گیری از ظرفیت اوراق تسویه برای تهاتر بدهی‌های پروژه‌ها، که با حضور مدیران دستگاه‌ها و ادارات دولتی برگزار شد؛ اظهار داشت: اوراق تسویه یک ظرفیت بسیار مناسب است که مدیران می توانند با استفاده از آن، بدهی‌های دستگاههای اجرایی به پیمانکاران را تهاتر کنند.

سالاری خاطرنشان کرد: برخی استان ها مانند کرمان، توانسته‌اند با استفاده از ظرفیت این اوراق ۶۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های خود را تسویه کنند در حالی که متاسفانه اغلب دستگاههای استان کرمانشاه امسال نتوانسته‌اند از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.

معاون استاندار گفت: اغلب پیمانکاران دارای بدهی‌های بانکی و مالیاتی هستند و از این فرصت، استقبال می‌کنند.

وی ادامه داد: این امکان هست که اگر پیمانکاری بدهی بانکی هم نداشته باشد؛ می‌تواند تسهیلات بانکی دریافت کند و با هماهنگی دستگاه اجرایی مربوطه و بانک، با استفاده از این ظرفیت، این تسهیلات را تهاتر کنند.

معاون استاندار یادآور شد: بانک‌ها نیز می‌توانند با استفاده از این ظرفیت، بدهی های خود را به بانک مرکزی تسویه کنند.

سالاری یکی از مطالبات مدیریت ارشد استان، اجرایی کردن این ظرفیت توسط مدیران دستگاهها دانست و گفت: اگر از ظرفیت اوراق تسویه به شکل مناسبی استفاده کنیم این بدهی‌ها تلنبار می شود و بودجه سال آینده دستگاهها صرف پرداخت این دیون خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها