۱۱ میلیارد ریال به منابع طبیعی سبزوار اختصاص یافت

سبزوار- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۱۱ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری، احیای مراتع و بیابان زدایی در این شهرستان اختصاص یافت.

عباسعلی کیانی فرد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از محل این اعتبارات ۲ طرح سرریز بندهای خاکی، عملیات اصلاح و احیا (کپه کاری) مراتع و جنگل کاری و طرح جامع بیابان زدایی در حوزه منابع طبیعی شهرستان سبزوار اجرا می‌شود. 

وی ادامه داد: امسال چهار طرح آبخیزداری شامل اجرای دو بند خاکی و سرریز آن در روستاهای "کیذغان" و "سررود" و تکمیل سرریز بندهای خاکی روستاهای "سبه" و "قاسمی" شهرستان ششتمد با هزینه ۳۰ میلیارد ریال اجرا شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: سالانه حجم فراوانی از روان‌آب و سیلاب‌ از مناطق مرتفع شمالی وارد دشت سبزوار می ‌شود که اجرای طرح های آبخوان داری و آبخیزداری از راهکارهای موثر مقابله با کم آبی در این منطقه است.

۸۰۰ هزار هکتار از گستره یک میلیون هکتاری شهرستان سبزوار عرصه منابع طبیعی است که تاکنون برای ۷۵۰ هزار هکتار از زمین های ملی این شهرستان سند مالکیت دولتی صادر شده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها