۱۵۴۹۰ خانوار فریدنی در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند

اصفهان-ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن گفت: همزمان با اجرای طرح حافظان سلامت محله محور(شهید قاسم سلیمانی) در کشور، ۱۵ هزار و ۴۹۰ خانوار فریدنی با هدف سنجش علائم کرونا غربالگری شدند.

"طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" به‌ شیوه محله و خانواده محور و با هدف پیشگیرانه و قطع زنجیره انتقال بیماری در کشور اجرا می شود. 

به گزارش ایرنا، سرهنگ سیدفضل الله بهرامی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این طرح از ابتدای آبان ماه با بسیج امکانات و نیروی انسانی‌محله ها،۶۷۳ نفر مشکوک به کرونا نیز شناسایی و به مراکز درمانی معرفی شدند.

بهرامی افزود: همزمان با اجرای این طرح تا اکنون هزار و ۲۵۰ بسته بهداشتی و ۸۰۰ بسته معیشتی به خانواده های نیازمند تحویل داده شد.

به گفته وی در این مدت از هزار و ۳۰۰ واحد صنفی با مشارکت بسیج اصناف سرکشی شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن اضافه کرد: با فعالیت تیم هایی که برای ارشاد و اقناع صاحبان مراسم عزا و عروسی تشکیل شده بودند ۲۴۸ مراسم در شهرستان لغو شد.

بهرامی با بیان اینکه در "طرح شهید سلیمانی" ۳۱ قرارگاه حافظان سلامت  و افزون بر ۱۳۰ تیم آموزشی در شهرستان تشکیل شد از همراهی و هم افزایی همه مسئولان و نهادهای شهرستان همچنین کمک خیران و تعامل رسانه ها برای اثربخشی برنامه ها قدردانی کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن، به تقارن "دهه فاطمیه"، "حماسه ۹ دی"، نخستین سالگرد شهادت "سردار حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته ای کشورمان «محسن فخری زاده» اشاره و بیان کرد: ۹ دی انقلاب را بیمه کرد و اکنون که بسیاری به دنبال کمرنگ نمودن آن هستند لازم است برای حفظ و انتقال پیام های این حماسه به نسل جوان برنامه ریزی کرد.

وی برگزاری پویش و نشست های بصیرتی، کاروان فرهنگی شهید "حاج قاسم سلیمانی"، نمایشگاه، تجلیل از حافظان سلامت،توزیع ۱۱۰ بسته معیشتی برای خانواده زندانیان و ۴۰۰ بسته معیشتی دیگر برای خانواده های نیازمند، اعزام تیم های جهادی برای کمک به بخش درمان، برپایی روضه های خانگی به همراه توزیع کتاب با محوریت شهدای مدافع حرم و مکتب «شهید سلیمانی» را از دیگر برنامه ها برای پاسداشت این مناسبت ها برشمرد.

در این جلسه معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان استان اصفهان که به عنوان مهمان ویژه در جمع خبرنگاران حضور داشت، به تبیین ابعاد حماسه ۹ دی پرداخت و افزود: در سال ۸۸ طبق اعتراف برخی دشمنان، ایران از نظر علم، فناوری و بیداری اسلامی در حال رشد و پیشرفت سریع بود،هنگامی که انتخابات برگزار شد تراز نو در مسیر حرکت کشور شکل گرفت که می توانست پشتوانه خوبی باشد اما این فرصت تبدیل به تهدید شد، نظام تا لبه پرتگاه رفت ولی خداوند دل های مومنان را هدایت کرد و بصیرت مردم چاره ساز شد.

سید جلال حسینی افزود: مردم اصفهان و تبریز روز ۸ دی به خیابان ها آمدند و یوم القدر جمهوری اسلامی را رقم زدند، ۹ دی نیز این حرکت در نقاط مختلف کشور ادامه یافت و فتنه را خنثی کرد.

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان استان اصفهان با بیان اینکه سردار سلیمانی الگوی تراز انقلاب بود، افزود: وجود حاج قاسم در شرایطی که امید مردم کم شده بود امیدها را دو چندان کرد،شهادت او و جلوه های زیبای تشییع این شهید نشان داد مردم هنوز دلشان با انقلاب است .

وی افزود: مخالفان حاج قاسم حرف های مهمی در تایید او زدند، سردار سلیمانی تنها یک فرمانده نظامی نبود بلکه یک مغز متفکر و اندیشمند بزرگ است که آینده جهان را تعیین می کند او هیچ منیتی نداشت، شهادت او، افول و فروپاشی آمریکا را سرعت داد و این اتفاق خواهد افتاد.

حسینی اضافه کرد: سردار سلیمانی خصوصیات عجیب و متفاوتی داشت، نسبت به مردم و اهل تسنن و اقلیت های مذهبی  بسیار مهربان و متواضع بود برای همه اقشار مردم با عقاید و سبک های زندگی مختلف و برای همه مردم کشورهای منطقه و حتی گمراهان، نگاه دلسوزانه، تربیتی و هدایت محورداشت، او بسیار شجاع، مهربان، عارف، اجتماعی، ولایت مدار و بسیار مردمدار بود؛ خصوصیاتی که به طور معمول یکجا در کنار هم جمع نمی شوند.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی معتقد بود باید در اصول متحد باشیم، که یکی از این اصول دشمن است، به گفته او باید زاویه خود با دشمن را حفظ کنیم تا تفرقه و انشقاق در جامعه ایجاد نشود.

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان استان اصفهان با بیان اینکه دوستی با آمریکا در تقابل با نص صریح قرآن است، افزود: در این خصوص نه تنها آیه ای در تایید آن نداریم بلکه به صراحت نفی ابدی شده به این معنا که هیچ زمانی و در هیچ برهه ای نمی شود دشمن را راضی کرد و به این نکته در قرآن اشاره شده است.

وی افزود: بنابراین بر اساس منطق وحیانی، عقلی، تاریخی و استدلالی سازش با آمریکا نتیجه نخواهد داد، در این میان اعتقاد و اعتماد به وعده های الهی راهگشا خواهد بود همچنان که هر کجا انقلابی عمل کردیم نه تنها موفق شدیم بلکه معجزه شد.

حسینی افزود: پر واضح است الگوی سازش درست نیست اما با حرکت مستمر بر اساس الگوی انقلابی صرف نظر از سلایق سیاسی و جناحی می توان در هر زمان مشکلات کشور را حل کرد.

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به‌ شیوه محله و خانواده محور و با هدف پیشگیرانه و قطع زنجیره انتقال بیماری در کشور اجرا می شود. کاهش ترددات غیرضروری، افزایش فاصله گذاری، نظارت دقیق بر اجرای پروتکل های بهداشتی ابلاغی، انجام تست های گسترده و هدفمند و حفاظت از گروه های آسیب پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای از جمله اهداف و وظایف اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی است.مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ در این طرح به شیوه خانواده و محله محور بوده و هر خانه به عنوان یک پایگاه سلامت در نظر گرفته شده است.

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هوایی نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.در این حمله همراه با سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند.این حمله به دستور مستقیم دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا صورت گرفت.

همچنین خلق حماسه ۹ دی‌ماه ملت قهرمان ایران در سال ۱۳۸۸ در لبیک به ‌فرمان مقام معظم رهبری در تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب شکل گرفت.

روز ۹ دی در تقویم ایران با عنوان "روز بصیرت و میثاق امت با ولایت" نامگذاری شد.

فریدن با ۲ شهر، ۲۸ روستا و جمعیت افزون بر ۴۹ هزار نفر در ۱۴۰ کیلومتری غرب استان اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها