امروز روز وحدت است، هر کس دولت را تضعیف کند در خدمت آمریکا است

رئیس جمهور احیای دریاچه ارومیه را از اقدامات ارزنده دولت تدبیر و امید برشمرد و با اشاره به طرح انتقال آب از سد کانی‌سیب به دریاچه ارومیه با ظرفیت مهار و تنظیم ۷۱۳ میلیون و ظرفیت انتقال ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب تاکید کرد: کشاورزی، سلامتی‌ و زندگی‌ حدود 15 میلیون نفر در غرب کشور مرهون دریاچه ارومیه به عنوان نگین سبز منطقه است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری رسمی از ۲۵ پروژه وزارت نیرو در حوزه احداث سد و نیروگاه در ۵ استان کشور گفت: دریاچه ارومیه به عنوان نگین سبز منطقه زندگی مردم غرب کشور را تضمین می کند و امروز کار بزرگی در مسیر احیای آن انجام گرفت.

رئیس جمهور با برشمردن دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه سدسازی اظهارداشت:  شمار سدهای کشور در ابتدای فعالیت دولت یازدهم، ۱۴۴ سد بود که این رقم در پایان دولت دوازدهم به ۲۰۱ سد خواهد رسید  و امروز چهل و هشتمین سد از مجموع ۵۷ سدی که تا پایان این دولت به بهره برداری می رسد، افتتاح شد.

دکتر روحانی با ابراز رضایت از اقدامات دولت تدبیر و امید در زمینه اجرای موفق پروژه‌های آب و برق اظهار داشت: تا پایان دولت تدبیر و امید تعداد تصفیه‌خانه‌های آب احداث شده به ۵۶، ‌ تصفیه‌خانه‌های فاضلاب به ۱۰۱ و تعداد سدهای احداث شده به ۵۷ سد خواهد رسید و مهمترین طرح اجرا شده در این دولت نیز احیای دریاچه ارومیه است که زندگی و اشتغال حدود ۱۵ میلیون نفر در غرب کشور وابسته به حیات آن است.

رئیس جمهور گفت: در حوزه ایجاد شبکه های آبیاری، طی هشت سال گذشته ۳۳۳ هزار هکتار شبکه آبیاری ایجاد شده است. در این دولت ۵۶ تصفیه‌خانه شهری و ۱۰۱ تصفیه‌خانه فاضلاب به ثمر می نشیند که این اقدامات زیربنایی برای توسعه صنعت، کشاورزی و خودکفایی و امنیت مردم نقش مهمی دارد.

دکتر روحانی در ادامه ضمن قدردانی از وزارت نیرو، شرکت‌های خصوصی و جوانان و مهندسین کشور اظهارداشت: ما امروز در برابر خودمان دو عرصه مهم داریم. نخستین عرصه مقاومت در برابر جنگ اقتصادی است؛ جنگی که از سال ۹۷ بر ما تحمیل کردند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برای افزایش مقاومت، باید همدیگر و دولت را تقویت کنیم، افزود: هر کس دولت را تضعیف کند و بگوید من ضد آمریکا هستم، از آن دروغ‌های شاخدار گفته است، اگر کسی ضد آمریکاست باید در شرایط جنگ اقتصادی که دولت در میدان جنگ است و به تعبیری رئیس جمهور فرمانده این جنگ است، دولت را تقویت کند.

وی اظهارداشت: ما در میدان جنگ در حال جنگ با آمریکا هستیم و اگر کسی آمد و این دولت را تضعیف کرد، او چه بخواهد چه نخواهد حامی و طرفدار آمریکاست و هر کس در این شرایط، بخواهد به روند  توسعه کشور، بخش خصوصی، بازرگانان، واردکنندگان، صادرکنندگان و همه تلاشگران در صنعت و خدمات ضربه بزند، او از آمریکا حمایت کرده است.

دکتر روحانی تاکید کرد: امروز روزی است که باید برای توسعه کشور همه همدیگر را یاری کنیم و امروز روز وحدت است، هر کس وحدت و اتحاد را بشکند و فاصله و اختلاف درست کند، طرفدار آمریکاست.

رئیس جمهور اظهارداشت: امروز همه باید با وحدت، اتحاد، یکپارچگی، ایثار، فداکاری، با حضور در صحنه اقتصادی و حمایت از دولت، در این جنگ پیروز شویم.

وی در ادامه به موضوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: کادر درمان کشور در خط مقدم مبارزه با این ویروس خطرناک هستند و همه مردم باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی آنها را در این مبارزه یاری دهند.

دکتر روحانی با بیان اینکه با همکاری یکدیگر توانستیم کشور را از آن شرایط بحران خارج و به یک شرایط نسبتا قابل قبول برسانیم، افزود: البته هنوز باید کار کنیم، باید پروتکل‌های بهداشتی را به دقت اجرا کنیم و باید تجمع‌ها را کنار بگذاریم. الان موقع تجمع خانوادگی، رفاقتی، ‌ دوستی، ملی و دینی نیست، اکنون زمان رعایت فاصله گذاری های اجتماعی برای عبور از مشکل کرونا است.

رئیس جمهور در ابتدای این مراسم نیز سخنان مهمی به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت سردار سلیمانی؛ سردار دلها بیان کرد که جداگانه منتشر می شود.

متن کامل سخنان رئیس جمهور بزودی منتشر می شود ...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =