متخلفان اقتصادی در خلخال بیش از ۳.۵ میلیارد ریال جریمه شدند

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره تعزیرات حکومتی خلخال گفت: امسال متخلفان اقتصادی و قاچاقچیان کالا در این شهرستان سه ۳ میلیارد و ۵۲۳ میلیون ریال جریمه شدند.

بابک میرمرسلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: در حالی که آمار پرونده‌های مربوط به حمل ، نگهداری و فروش کالای قاچاق امسال ۱۰۰ درصد نسبت به زمان مشابه سال دو برابر افزایش یافته است ، میزان وصولی اجرای احکام اداره تعزیرات حکومتی نیز در این مدت ۲۰۳ درصد در مقایسه با میزان وصولی‌های احکام سال‌های ۹۷ و ۹۸ افزایش نشان می‌دهد.

وی افزود: بر خلاف قرار گرفتن بیشتر فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی جامعه زیرسایه شیوع ویروس کرونا ، فعالیت‌های مربوط به مقابله با تخلفات اقتصادی همچون گرانفروشی ، کم‌فروشی و قاچاق کالا در اداره تعزیرات حکومتی خلخال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

او گفت: در ۹ ماه امسال ۸۹۶ پرونده مربوط به تخلفات صنفی و بهداشتی در بخش کالا وخدمات در این اداره تشکیل و رسیدگی شده که در مقایسه با پرونده‌های ۲ سال گذشته این شهرستان ۴۵ درصد افزایش نشان دارد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی خلخال همچنین افزود: ۶۸ پرونده مربوط به حمل ، نگهداری و فروش کالای قاچاق در این اداره تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفته که در مقایسه با زمان رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالای ۲ سال گذشته زمان رسیدگی به این پرونده ها ۴۰ درصد کاهش یافته است.

مرسلی به افزایش بازرسی و مشارکت اداره تعزیرات حکومتی در گشت‌های سیار تلفیقی این شهرستان اشاره کرد و گفت: از اول دی ماه سال گذشته تا پایان آذرماه سال جاری ۷۵۰ مورد گشت و بازرسی مشترک از سوی این اداره در خلخال صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه کالاهای قاچاق کشف و ضبط شده در خلخال شامل انواع لوازم بهداشتی و آرایشی خارجی ،لباس ،پارچه ،تجهیزات الکترونیکی قاچاق خارجی ،چوب‌آلات جنگی و زغال وارد خارج از شبکه است، اظهارکرد: با تشدید برخوردها موارد قاچاق کالا در این منطقه رو به کاهش است.

وی تشریح کرد: عرضه و فروش کالای قاچاق جرم محسوب شده و شامل جزای نقدی و سایر مجازات‌های درنظر گرفته شده در قانون قاچاق کالا است ولی بسیاری از فروشندگان و یا خریداران کالای قاچاق با قوانین مربوط به این بحث ناآگاه بوده و یا اطلاعات آنها در این خصوص ضعیف و محدود است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha