آغاز بکار پویش موتور سوار خوب در جنوب تهران

تهران _ ایرنا _ شهردار منطقه ۱۹ تهران از آغاز بکار پویش آموزشی، ترویجی موتور سوار خوب با تدارک برنامه‌های متنوع در محله‌های این منطقه خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی توکلی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، نهادینه سازی رفتارهای ترافیکی مثبت و شخصیت بخشی به  موتورسواران را از اهداف این پویش خواند و گفت: این برنامه همچنین می تواند تاثیر بسزایی در آگاهی بخشی نسبت به بی نظمی ها و کم توجهی به مقررات راهنمایی و رانندگی توسط موتورسواران، کمک به رشد کیفی فرهنگ رانندگی و ترویج فرهنگ موتورسواری خوب و آشناسازی شهروندان و موتورسواران با راه های استفاده ایمن و قانونمند از موتورسیکلت داشته باشد.

به گفته وی،  ضمن اینکه تشویق خانواده موتورسواران به الزام موتورسوار در رعایت قوانین ترافیکی و پرهیز از رفتارهای پرخطر، ارتقای روحیه مشارکت پذیری در شهروندان و حق اعتراض به رفتارهای پرخطر موتورسواران از دیگر نتایج مؤثر این پویش آموزشی هستند.

وی با اشاره به اینکه منطقه ١٩ جزو مناطق پایلوت اجرای مانور موتورسوار خوب هست، خاطرنشان کرد: در همین راستا طی هماهنگی صورت گرفته با راهور منطقه، مقرر شده تا مانور موتورسوار خوب به منظور تشویق و آموزش موتورسواران و خانواده های آنان از طریق انتقال مفاهیم و قوانین موتورسواری روز یکشنبه ١٤ دی در خیابان انقلاب نبش خیابان احسانی برگزار شود.  

به گفته توکلی، علاوه بر این مانور دیگری نیز در تاریخ ٢٤ دی در محل خیابان شکوفه تقاطع بلوار مطهری تدارک دیده شده است.

شهردار منطقه ۱۹ ادامه داد: راه اندازی غرفه سیار تلنگر (موتور سوار خوب)، اجرای گروه سیلور من، توزیع گل، بروشور، پوستر، استیکر و پیکسل موتورسوار خوب، مسابقه نقاشی ویژه فرزندان موتورسواران و اهدای هدیه از جمله برنامه های اجرایی در روز مانور هستند.

به گفته این مسئول انجام تبلیغات شهری و محیطی، انتشار محتوای آموزشی در قالب طرح های گرافیکی، کاریکاتور، موشن، ویدئو و...، برگزاری کارگاه آموزشی مجازی و برگزاری مسابقات هنری از جمله عکاسی و نقاشی از دیگر برنامه های تدارک دیده شده ویژه پویش موتورسوار خوب محسوب می شود.

از عملکرد شهرداری منطقه ۱۹ در سامانه ۱۳۷ تقدیر شد

رییس سامانه ۱۳۷ شهرداری تهران همزمان با سالروز تأسیس این سامانه از عملکرد مثبت شهرداری منطقه ۱۹ در رفع فوریت های شهری تقدیر کرد.

حمیدرضا نصریان در دیدار با شهردار منطقه ۱۹ به عملکرد قابل تقدیر سامانه ۱۳۷ شهرداری این منطقه در ۹ ماه اخیر و روند رو به رشد این سامانه اشاره کرد و خواستار تقویت نقاط مثبت و رفع نقاط ضعف آن تا پایان سال شد.  

وی سپس لوح تقدیر رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران را به پاس خدمات شهرداری این منطقه در مسیر توسعه و آبادانی شهر تهران به شهردار منطقه اهدا کرد.

در این دیدار همچنین علی توکلی شهردار منطقه ۱۹ ضمن تشکر از رئیس سامانه مدیریت شهری ۱۳۷، مشارکت شهروندان در اداره شهر را از مهم ترین نتایج این سامانه خواند و ابراز امیدواری کرد با همیاری و تلاش های مستمر همکاران این سامانه در رفع مطالبات و کسب رضایت شهروندان، گام های مثبتی در مسیر  آبادانی منطقه و تحقق شعار «تهران شهری برای همه» برداشته شود.

به گزارش ایرنا،  منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومتر مربع در جنوب شهر تهران واقع شده که با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ همجوار است.

این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت الله سعیدی محدود می‌شود؛ ‌ منطقه ۱۹ تهران از بافتی قدیمی برخوردار است و شامل محله‌های متعددی می‌باشد.

منطقه ۱۹ دارای ۵ ناحیه و ۱۲ محله است که خانی آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل آباد، نعمت آباد، صالح آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محلات این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجرپزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش  همگانی خودرو از مکان‌های شاخص منطقه ۱۹ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها