چهار هنرمند مازندرانی نشان سلیمانی دریافت کردند

ساری – ایرنا - چهار رتبه برتر نخستین جشنواره ملی سردار مقاومت و رادیو به هنرمندان دو نمایش رادیویی از تولیدات صدای مرکز مازندران اهدا شد.

به گزارش ایرنا، جشنواره سراسری سردار مقاومت و رادیو که با عنوان «نشان سلیمانی» و با هدف گرامیداشت یاد سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار شد، دیشب – چهارشنبه ۱۰ دی- با معرفی برگزیدگان پایان یافت که در بین برترین‌های جشنواره نام چهار هنرمند مازندرانی با دو نمایش رادیویی هم دیده می‌شود.

بنا بر اعلام هیأت داوران این جشنواره در دو بخش حرفه‌ای و مردمی، نمایش‌های «بدون مرز» و «گزارشگر ویژه» پس از رصد و بررسی حدود ۴۰۰ نمایش رادیویی فرستاده شده به دبیرخانه این رویداد در بین آثار برتر این جشنواره قرار گرفتند.

در بخش حرفه‌ای نمایش‌های بلندِ تک‌قسمتی جشنواره، نمایش «گزارشگر ویژه» تنها اثری بود که موفق به دریافت سه جایزه از جشنواره شد. سید مبین بوی‌افراز برای کارگردانی این نمایش رادیویی کارگردان برتر بخش نمایش‌های بلندِ تک‌قسمتی جشنواره شد و تندیس جشنواره همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به او اهدا شد.

 ابوالفضل شانه‌بندپور نیز برای نقش‌خوانی در نمایش «گزارشگر ویژه» تندیس و جایزه بهترین بازیگر مرد این بخش از جشنواره «نشان سلیمانی» را کسب کرد. همچنین با نظر هیأت داوران از «آنیسا مصطفی‌پور» برای بازی در نمایش «گزارشگر ویژه» تقدیر شد.

جایزه بهترین افکت نمایش‌های بلندِ تک‌قسمتی بخش حرفه‌ای جشنواره نیز برای افکت‌گذاری نمایش «گزارشگر ویژه» به نرگس موسی‌پور هنرمند مازندرانی رادیو اهدا شد.

نمایش کوتاه «بدون مرز» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی «سید مجید محمدی» نیز به عنوان نمایش برتر بخش مردمی جشنواره را انتخاب شد و تندیس جشنواره همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی را دریافت کرد. این نمایش کوتاه رادیویی با نقش‌خوانی مجید محمدی و دختر خردسالش آیلین محمدی تهیه شد.

مجید حمزه، جهانشاه آل‌محمود و میرطاهر مظلومی، مریم جلالی، محمدرضا قربانی و سعید معدن‌کن داوری آثار بخش‌های مختلف این جشنواره را به عهده داشتند.

فراخوان این جشنواره نمایش رادیویی ۶ مهر منتشر شد و تا ۱۰ آبان فرصت ارسال نمایش‌های رادیویی در دو بخش حرفه‌ای و مردمی جشنواره بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها