سطح فنی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی خوب است

تهران-ایرنا- سرمربی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان گفت: نفرات دعوت شده به اردوی آماده‌سازی و انتخابی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان نسبت به تیم شرکت کننده در بازی‌های ۲۰۱۵ آسیا از سطح فنی بسیار بهتری برخوردارند و به طور قطع نسبت به گذشته عملکرد بهتری در مالزی ارائه می‌کنند.

«محمدرضا آقاکوچکی» در حاشیه اردوی آماده سازی تیم ملی بسکتبال در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیمی که سال ۲۰۱۵ به بازی‌های آسیایی ناشنوایان اعزام شد متشکل از بازیکنانی بود که برخی از آنان هرگز توپ بسکتبال را حتی دست نگرفته بودند اما در پایان برنامه آماده سازی،   در مقابل تیم چین میزبان بازی‌ها و یکی از بهترین‌های آسیا را انجام داد و با اختلاف ۹ امتیاز شکست خورد و مقابل برخی از تیمهای مطرح پیروزیهایی کسب کرد.

این مربی جوان همچنین از آغاز اردوی آماده‌سازی تیم بسکتبال ناشنوایان خبر داد و گفت:‌ اردوی آماده سازی تیم بسکتبال ناشنوایان با حضور ۲۱ بازیکن از چهارم دی ماه آغاز شده است و با انجام کارهای پایه و تمرینات بدنسازی برنامه خود را دنبال می‌کنیم و فردا نخستین مرحله اردو پایان می‌یابد.

وی اضافه کرد:‌ دراین اردو تلاش کردیم اصلاح تکنیکی از جمله شوت، لی آپ ، دریبل‌ها و پاس‌ها و هماهنگی عصب وعضله که ناشنوایان در مورد اخیر با مشکل مواجه می‌شوند، داشته باشیم.

آقاکوچکی گفت:‌ در پایان اردو از بازیکنان حاضر تست بدنسازی و فنی گرفته می‌شود و برپایه نتایج این تست برنامه تمرینات بدنسازی و فنی به تک تک آنان داده خواهد شد تا با هماهنگی هیات‌های استانی محل زندگی‌شان و معرفی مربی، تمرینات خود را در فواصل اردوها دنبال کرده و فیلم این تمرینات را برای چک نهایی از سوی کادر فنی برای ما ارسال کنند.

وی  افزود:‌ تیم ملی بسکتبال ناشنوایان خود را برای بازی‌های آسیایی هنگ‌کنگ (آذرماه ۹۸) آماده کرده بود اما این مسابقات به دلیل مشکلاتی لغو شد و با وجود آمادگی خوب بازیکنان به دلیل تغییرات مدیریتی و متعاقب آن شیوع کرونا مدتی ورزشکاران از اردو و تمرینات دور بودند.

این مربی در خصوص انتخاب نفرات دعوت شده به اردوی تیم بسکتبال گفت: ‌بیشتر نفرات بر اساس استعدادیابی اعضای کادر فنی انتخاب شده اند و برخی نیز از سوی هیات‌های استانی به عنوان نفرات برتر استان معرفی و به اردو دعوت شدند.

وی با بیان اینکه برنامه تمرینات تیم بسکتبال ناشنوایان ‌با توجه به تاخیری که در برگزاری مسابقات آسیا و اقیانوسیه و انتخابی المپیک ناشنوایان پیش آمد تهیه شده  است، گفت: برهمین اساس چهار مرحله اردو تا پایان سال برای بسکتبالیست ‌ها در نظرگرفته شده است ، همچنین سه مرحله اردو برای سال آینده پیش بینی شده که در صورت تاخیر بیشتر در برگزاری مسابقات ممکن است تعداد اردوها در سال آینده افزایش یابد.

آقاکوچکی با اشاره به رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت بسکتبالیست‌ها گفت:‌ زمانی که به دلیل شیوع کرونا اردوها تعطیل بود ما به این نفرات برنامه ‌هایی داده بودیم تا تمرینات فردی را انجام دهند و فیلم ‌های آن را برای ما ارسال کنند.

وی با بیان اینکه ریزش نفرات از اردوی بعدی آغاز خواهد شد و قرار است اردوی دوم با حضور ۱۵ بسکتبالیست دنبال شود، گفت: اما در اردو به روی بازیکنان مستعدی که شانس شناسایی نداشته‌اند و ممکن از سوی هیات ‌ها معرفی شوند باز است و ممکن است این تعداد بین یک تا سه نفر افزایش یابد.

این مربی انتخاب بازیکن برای بسکتبال ناشنوایان را همچون بسکتبال افراد عادی کاری ساده توضیح نداد و گفت:‌ تعداد ورزشکاران فعال در این رشته بسیار محدود است و در حال حاضر ما  نفراتی در اردو داریم  که در بحث فنی صفر مطلق هستند اما به نظر بسیار مستعد بوده و ما امیدواریم باتوجه به سطح فنی کل تیم و آمادگی بازیکنان مبتدی در این اردوها، نتایج خوبی در مالزی کسب کنیم.

 نخستین اردوی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان با حضور محمدجعفرنعیم، آرمان اقدامی، ‌ نیما معنوی، ‌ رائوپک بغداساریان، حمید رضا رفیعی بهشت، ‌حسین یعقوب پور، محمدعلی فتح  تبار، امیرحسین علی‌پور، سید الیاس طباطبایی، سید محمد وزیری، احمد علمداری، ‌محمد ریحانی، ‌اکبر نوری، ‌ امین آتشافزا، سامان مروتی |، محمد رضا پرتو، ‌آرش مروجی، ‌رامین درتونی، ‌سینا باغچقی و امیرحسین عبدالتاجدینی در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار ورزش