بیش از ۱۱ هزار متقاضی کردستان شرایط استفاده از طرح ملی مسکن دارند

سنندج - ایرنا - سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی کردستان گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر از ۲۲ هزار و ۲۰۰ نفر ثبت نام کننده طرح اقدام ملی مسکن در این استان واجد شرایط استفاده از این فرصه شناخته شده‌اند.

مصطفی رضایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این استان از طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر و بالای ۱۰۰ هزار نفر دارای ۱۱ هزار و ۸۵۰ واحد سهم است که تاکنون طبق پایش‌ها ۱۱ هزار و ۸۰۰ متقاضی واجد شرایط شناخته شده‌اند.

وی اضافه کرد: تامین اراضی مورد نیاز ساخت واحدهای مسکونی از عمده چالش‌های اجرای طرح ملی مسکن در این استان بود که تاکنون زمین مورد نیاز سه هزار و ۶۵۰ واحد تامین شده اما اراضی مورد نیاز هشت هزار و ۲۰۰ واحد سهم ابلاغی کماکان نامشخص است.

سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی کردستان یادآور شد: مقرر شده اراضی مورد نیاز این واحدها از سه طریق اصلاح طرح تفضیلی شهرها، الحاق برخی از اراضی به شهرها و اجرای ماده ۶ قانون تولید و عرضه مسکن تامین شود.

وی افزود: بانک مسکن استان کردستان تاکنون برای هشت هزار و ۶۰۰ نفر از متقاضیان افتتاح حساب کرده که حدود ۶ هزار و ۹۰۰ متقاضی ۲ هزار و ۷۶۴ میلیارد ریال به عنوان آورده شخصی را به حساب‌های مذکور واریز کرده‌اند.

مسوولیت ساخت واحدای این طرح در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر بر عهده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

چندی پیش با حضور استاندار کردستان و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط، اولین پروژه این طرح با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در قالب یک پروژه ۱۹۶ واحدی در شهرک بهاران سنندج کلنگ زنی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها