نشست‌های فرامرزی دانشگاهیان شیراز برای گرامیداشت یاد سردار سلیمانی

شیراز- ایرنا- معاون فرهنگی دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه شیراز اعلام کرد: ویژه‌برنامه‌ بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار سرافراز اسلامی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در قالب نشست‌هایی با صاحب‌نظران و استادان دانشگاه برگزار می‌شود.

روابط عمومی دانشگاه شیراز در خبری به نقل از دکتر موسی عربی، عنوان کرد: رسالت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در برگزاری بزرگداشت و معرفی هرچه بیشتر چنین شخصیت‌هایی که زندگی خود را خالصانه در راه اعتلای عزت وکرامت ایران اسلامی وحتی امت اسلامی در مقابل زورگویان و زیاده خواهان ومتجاوزان به مام وطن وقف نموده‌اند، ضروری است.
وی اظهار داشت: این ویژه‌برنامه به‌منظور بررسی ابعاد شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی، با دعوت از استادان و فعالان حوزه فرهنگ و ادبیات صورت می‌گیرد.
به گفته عربی، در این زمینه از تاریخ ۱۴ تا ۲۰ دی‌ماه، نشست‌هایی به‌صورت مجازی ترتیب یافته است؛ بر این اساس، در سه بخش سخنرانی، رونمایی از دو مجموعه شعر و شب شعر با حضور شاعران ایرانی و جهان عرب برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه شیراز توضیح داد: در بخش سخنرانی، اعضای هیأت‌علمی دانشگاه و همراهان شهید حاج قاسم سلیمانی به تبیین شخصیت و بیان خاطراتی از این شهید والامقام خواهند پرداخت که عبارت‌اند از دکتر قاسم کاکایی استاد دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شیراز، دکتر عطاء‌الله مهاجرانی نویسنده و پژوهشگر و دکتر خاکرند دانشیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز، دکتر منوچهر اکبری استاد دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و همچنین آقای احمد یوسف‌زاده مدیر فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان، نویسنده کتاب‌های آن ۲۳ نفر و خاطراتی با حاج قاسم سلیمانی.
عربی افزود: در بخش رونمایی از کتاب، از دو مجموعه شعر فارسی و عربی به‌ نام‌های «خاتم سلیمانی» و «سلیمان السماء» که مجموعه اشعار شاعران ایرانی و جهان عرب در مدح شهید سلیمانی‌ست، رونمایی خواهد شد.
وی درخصوص شب شعرفارسی و عربی نیز توضیح داد: بخش شب شعر فارسی با حضور دکتر غلامرضا کافی و دکتر محمد مرادی اعضای هیأت‌علمی بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز و تنی چند از شاعران کتاب خاتم سلیمانی برگزار می‌شود؛ افزون بر این، بخش شب شعر عربی نیز، میزبان شاعرانی از جهان عرب که اغلب، شاعران کتاب «سلیمان السماء» هستند، خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها