نماز جمعه ۱۲دی‌ در ۷۵ شهر فارس برگزار می‌شود

شیراز- ایرنا- مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان فارس گفت: نماز جمعه دوازدهم دی‌ماه در همه‌ شهرهای فارس شامل ۷۵ شهر بجز مرکز کلانشهر شیراز برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حسین ملک‌مکان، پنجشنبه یازدهم دی‌ماه در گفت‌وگو با ایرنا ابراز داشت: نماز جمعه این هفته در تمام شهرستان‌ها و شهرهای استان فارس، به جز مرکز شهر شیراز با ظرفیت پنجاه‌درصدی مصلاهای نمازجمعه برگزار خواهد شد.

وی افزود: نماز جمعه همچنین در شهرهای صدرا، شهرک گلستان و گویم از توابع شیراز  اقامه می‌شود.

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان فارس با بیان اینکه تمام شهرهای فارس در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: ضروری است تمام نمازگزاران در شهرستان‌های مجاز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از جمله استفاده از ماسک و دستکش، به همراه داشتن مُهر و سجاده شخصی، رعایت فاصله اجتماعی و گرفتن وضو در منزل در نمازجمعه شرکت کنند؛ همچنین افرادی که سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی دارند یا مشکوک به نشانه‌ها و علائم کرونا هستند، فعلا از حضور در نماز جمعه اجتناب کنند.

بنا بر آخرین آمار تا ظهر دهم دی ماه شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۵ هزار و ۹۵ نفر رسیده است؛ همچنین تا این زمان, بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶هزار و ۲۷۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و ۸۰۷ نفر بستری شدند؛ با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۱۸ هزار و ۷۵۳ نفر رسید.

در حال حاضر و براساس آخرین تحلیل‌ها، ۱۰۸ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۳۴۰ شهرستان کشور در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها