استاندار: مازندران هنوز با پیک سوم شیوع کرونا مواجه نشده‌است

نوشهر - ایرنا - رییس جمهوری روز پنجشنبه در جریان افتتاح ویدیو کنفرانسی طرح‌های صنعت آب و برق مازندران جویای وضعیت شیوع کرونا در این استان و اقدامات صورت گرفته شد که استاندار مازندران در پاسخ گفت : مازندران هنوز با پیک سوم شیوع کرونا مواجه نشده است.

به گزارش ایرنا ،  احمد حسین زادگان توضیح داد : در حال حاضر روند بیماری کووید19 در چهار شهرستان استان افزایشی و وضعیت آنها قرمز شد ، ولی خوشبختانه مازندران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکنون با پیک موج سوم شیوع کرونا مواجه نشده است.

وی افزود : مازندران با بهره گیری از همه ظرفیت ها و اعمال محدودیت های طرح جامع هوشمند بر خلاف برخی از استان های کشور تاکنون با پیک سوم کرونا مواجه نشده است.

حسین زادگان گفت : بعد از بازه زمانی پیک دوم به مدت 11 هفته ، آمار مبتلایان به بیماری کووید19 در مازندران تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده بود ولی طی 2 روز گذشته روند بیماری در چهار شهرستان استان به صورت آرام صعودی شده که برای کنترل و مهار آن هم نشست های اضطراری در مرکز استان و شهرهای مورد نظر برگزار شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با رعایت پروتکل های مصوب در این نشست ها، روند این بیماری در این شهرستان ها کاهشی شود.

حسین زادگان از رئیس جمهوری به خاطر تصویب طرح جامع هوشمند محدودیت های کرونایی و همچنین از مردم مازندران به خاطر رعایت این پروتکل های بهداشتی تاکنون قدردانی کرد.

وزارت بهداشت در تازه ترین ارزیابی خود از وضعیت کرونایی شهرستان های مازندران ، اعلام کرد که وضعیت ساری ، آمل ، رامسر و سوادکوه شمالی از نارنجی به قرمز تبدیل شده است.

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در حال حاضر یکهزار و 209 بیمار مبتلا به کووید19 در بیمارستان های استان بستری هستند.

همچنین بر اساس بررسی های آماری ، اول آذر ماه تاکنون دستکم 50 درصد به آمار بیماران بستری در بیمارستان های مازندران اضافه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها