۶ هزار واحد مسکونی روستایی در زنجان تا پایان سال مقاوم سازی می‌شوند

زنجان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از مقاوم‌سازی ۶ هزار واحد مسکونی روستایی در استان (معادل ۳۳ درصد) تا پایان سال خبر داد و گفت: این در حالی است که هنوز ۶۷ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان غیرمقاوم بوده و نیاز به مقاوم‌سازی دارد.

رضا خواجه‌ای روز پنجشنبه در جلسه شورای اسلامی استان افزود: مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یک نهاد انقلابی بوده و هدفی جز خدمت به مردم ندارد که از ۹۲ هزار و ۶۵۷ واحد مسکونی روستایی حدود ۴۹ هزارو ۹۸۰ واحد مسکونی معادل ۵۴ درصد مقاوم‌سازی شده است.

وی اضافه کرد: واحدهای مسکونی روستایی نیاز به مقاوم‌سازی در همه شهرستان‌ ها پراکنده بوده و در این میان ۲۷۴ روستا در استان در مسیر سیل قرار دارند و نیاز است که موضوع سیل‌بند و مقاوم‌سازی در این روستاها با جدیت بیشتری پیگیری شود.

این مسوول ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان امسال ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان تخصیص داده شده است.

وی اظهار داشت: علاوه بر آن، ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای مسکن محرومان استان در نظر گرفته شده است که از این مبلغ ۶۰ میلیارد تومان به صورت بلاعوض بوده، یعنی به ازای هر واحد مسکونی ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، نسبت به صدور ۲۷ درصد سند مالکیت اقدام شده است، ادامه داد: طبق برنامه تلاش می‌شود که این عدد به بیش از ۵۰ درصد برسد، همان طور که امسال درخواست اعتبار مسکن روستایی برای هفت هزار واحد مسکونی بود که تا به امروز برای سه هزار و ۶۴۰ واحد مسکونی ابلاغ شده است.

خواجه‌ای افزود: امسال تعهد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای صدور سند واحدهای مسکونی شهری و روستایی ۲ هزار واحد مسکونی بوده و این در حالی است که با اقدامات و رایزنی‌های انجام شده، این تعداد به ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی افزایش یافت که بیش از سه برابر تعهد این اداره‌کل است.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی توسط دولت اختصاص می‌یابد که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابلاغیه صادر شده در این زمینه را به بانک‌های عامل اعلام و متقاضیان را معرفی و کارهای مربوط به این موارد را پیگیری می‌کند و دولت نیز بانک‌ها را مکلف کرده است که در این راستا همکاری‌های لازم را از جمله در بحث تضامین زنجیره‌ای داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها