تصادفات شبانه در خراسان جنوبی به کمترین تعداد رسید

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی گفت: محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح، تصادفات این ساعات در معابر شهری را به صفر رسانده است.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا عباسی افزود: همکاری مردم خراسان جنوبی در اجرای محدودیت‌های تردد از اول آذر ماه تاکنون بیش از ۹۰ درصد بوده است.

وی کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات فوتی و ۷۸ درصدی تصادفات جرحی از آغاز محدودیت‌های تردد در استان را نتیجه این همکاری ذکر کرد.

رییس پلیس راهور خراسان جنوبی اظهار داشت: همکاری ارزشمند مردم در رعایت محدودیت‌های ترافیکی هم کرونا هم تصادفات را کاهش داده است و امیدواریم با تداوم همراهی و همکاری مردم این روند کاهشی ادامه داشته باشد.

طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرها از اول آذر امسال همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی آغاز شد و وضعیت سه‌گانه و نوع محدودیت‌های مرتبط، متناسب با روند بیماری در هر شهر تعیین و اعمال می‌شود.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در خراسان جنوبی که امروز یازدهم دی اعلام شد، ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت زرد (متوسط خطر) قرار دارند و فقط بیرجند در وضعیت نارنجی (پرخطر) است.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و پیش از اجرای محدودیت‌های جدید، هفت شهرستان استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) بودند.

استاندار خراسان جنوبی هفته جاری در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: با توجه به مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا، ترددهای شبانه از ساعت ۲۲ تا ۴ صبح در همه شهرهای استان ممنوع است.

حمید ملانوری تصریح کرد: براساس مصوبه‌های قبلی ستاد کرونا، محدودیت تردد فقط برای شهرهای قرمز و نارنجی با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر و از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح بود که براساس مصوبه امروز این اصل منع تردد برای همه شهرهای استان در نظر گرفته شد.

وی افزود: اگرچه آمار مبتلایان و فوتی‌های استان سیر نزولی پیدا کرده و خوشبختانه نرخ شیوع را مهار کرده‌ایم اما همچنان باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها