۳۰درصد منابع شرکت‌های سهام عدالت در طرح‌های سودآور سرمایه‌گذاری می‌شود

زنجان - ایرنا - مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: ۳۰ درصد منابع شرکت‌های سهام عدالت در پروژه‌های سودآور استان‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود تا زمینه درآمدهای مستمر برای سهامداران که از دهک‌های پایین جامعه هستند، فراهم شود.

محمدرضا پوررضایی روز پنجشنبه در جلسه بررسی وضعیت سهام عدالت در استان زنجان، افزود: درآمدهای سرمایه گذاری در پروژه های سود آور و سود حاصل از سهام عدالت، می تواند پشتوانه ای برای دهک های پایین جامعه باشد.  

وی با بیان اینکه افراد با روش غیرمستقیم، مدیریت سهام عدالت خود را به شرکت های سرمایه گذاری استانی واگذار کرده اند، اظهار داشت: از حدود ۴۹ میلیون سهامدار سهام عدالت که در سطح کشور وجود دارد، حدود ۴۱ درصد که شامل بیش از ۱۸ میلیون سهامدار می‌شود روش مستقیم و الباقی حدود ۵۹ درصد که بیش از ۲۷ میلیون سهامدار هستند، روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند.

پوررضایی افزود: از زمان واگذاری سهام های عدالت تا کنون ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از سهامداران نیز فوت شدند که فرآیند تعیین تکلیف سهام آنان باید از سوی وراث انجام پذیرد.

وی درباره آخرین وضعیت مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی نیز اظهار داشت: تا به حال مجامع شرکت های سرمایه گذاری پنج استان در کشور برگزار شده و از ۲۰ تا ۳۰ دی ماه جاری نیز قرار است مجامع ۲۰ استان دیگر برگزار شود.

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه برگزاری مجامع شرکت ها به صورت الکترونیکی خواهد بود، اظهار داشت: باید زمینه مشارکت حداکثری سهامداران در مجامع فراهم شود و در صورت به حد نصاب نرسیدن، تشکیل مجمع به بهمن ماه موکول می شود.

پوررضایی با بیان اینکه سهامداران سهام عدالت باید در سامانه (سجام) ثبت نام کنند، گفت: استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود، حضور در مجمع و خدمات الکترونیک مشروط به ثبت نام در (سجام) و احراز هویت است.

با بیان اینکه استان زنجان در زمینه بازار سرمایه از استان های نمونه کشور است، افزود: مجمع شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت این استان، ۲۳ دی ماه برگزار می شود.  

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان نیز در این جلسه گفت: در مجموع از تعداد ۷۹۲ هزار و ۵۵۹ نفر مشمولان نهایی سهام عدالت در این استان ۴۱۱ هزار و۶۱۷ نفر معادل ۵۲ درصد روش مستقیم و ۳۸۰ هزار و ۹۴۲ نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند.  

ابوالفضل عباسچیان افزود: برای حضور در مجمع و انتخابات اعضای هیأت مدیره شرکت‌ سرمایه‌گذاری استان زنجان، از کلیه مشمولانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند درخواست می‌شود که هرچه سریع‌تر و در صورت امکان از بسترهای فضای مجازی و اینترنتی در سامانه سجام ثبت‌نام کنند زیرا شرط اول رأی دادن ثبت‌نام در سامانه سجام است.

وی اظهار داشت: در روش مستقیم مدیریت سهام به خود فرد منتقل شد ولی در روش غیرمستقیم مدیریت سهام به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی منتقل شده و مشمولانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هستند و مدیریت سهام این افراد توسط هیات مدیره منتخب که توسط سهامداران انتخاب خواهند شد، انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها