آموزش دانش‌آموزان در مدارس گلستان کماکان غیرحضوری است

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت که با وجود خروج همه شهرهای استان از وضعیت قرمز شیوع کرونا و کاهش محسوس تعداد مبتلایان به کووید ۱۹، آموزش دانش‌آموزان مدارس استان به شرط برخورداری از امکان اتصال به اینترنت پرسرعت و شبکه شاد کماکان غیرحضوری است.

احسان گوهری‌راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فقط در برخی مناطق روستایی گلستان که دسترسی دانش آموزان به اینترنت دشوار و در برخی موارد ناممکن است با رعایت کامل همه شیوه نامه‌های ستاد مقابله با کرونا، کلاس‌های درس و امتحانات به صورت حضوری برگزار می شود.

وی افزود: کلاس‌ها و امتحانات آموزش و پرورش در بقیه مناطق گلستان به صورت غیرحضوری از طریق شاد و آزمون‌های کتبی به صورت ارسال سوال به خانه دانش آموزان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اگر دانش آموزی از طریق شبکه شاد و یا کتبی موفق به شرکت در امتحانات نشود، نمره امتحانات نوبت اول بر اساس سابقه تحصیلی ۲ ماهه نخست تعیین خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان افزود: افت تحصیلی دانش آموزان به دلیل غیرحضوری شدن آموزش‌ها طبیعی و قابل پیش بینی است اما با توجه به شرایط کرونایی چاره‌ای جز برگزاری غیرحضوری آموزش وجود ندارد.

گلستان با حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت ۳۶۲ هزار دانش آموز دارد که تحصیل این عده در ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه بر عهده ۲۳ هزار فرهنگی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha