دستگاه قضایی درجلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی مصمم است

اراک - ایرنا - سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: دستگاه قضایی استان در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی مصمم بوده و این مهم را یکی از اولویت‌های کاری قرار داده است.

«محسن خیرمند» روز پنجشنبه در نشست کارگروه پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد شهری استان، افزود : حفظ اراضی ملی باید با تعامل و همکاری دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، منابع طبیعی، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی پی گرفته شود و در صورت مشاهده هرگونه تصرف غیرقانونی و تخریب اراضی دولت اقدامات لازم صورت گیرد.

وی تاکید کرد : دستگاه قضایی در منطقه نظم‌آباد مخالف ساخت و ساز و ایجاد بناهای گردشگری و با کاربری‌های مختلف نیست اما، نبود یک نظام اصولی  و سهل‌انگاری  برخی دستگاه های دولتی در این راستا مشکلاتی  ایجاد کرده است که باید در این خصوص تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اظهار داشت : وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه نظم‌آباد اکنون نگران کننده نیست اما، باید اذعان داشت که دستگاه قضایی علاوه بر ساخت و سازهای غیرمجاز  در راستای  مشکلات اجتماعی ناشی از تورم و سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب حساسیت دارد و با هر متخلف برخورد قاطع می‌شود .

خیرمند بر اجرای کامل قانون در امر ساخت و سازها تاکید کرد و گفت: دستگاه قضایی درصدد است که افزایش نرخ زمین به نفع ساکنان قدیمی منطقه نظم‌آباد باشد و بافت روستایی آن حفظ شود.

وی بیان داشت:کمیته رفع تعارضات از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط باید با  فوریت در منطقه نظم‌آباد برگزار کنند و با اراِِیه پیشنهادات اجرایی، کاربردی و قانونی اقدامات لازم را در راستای مقابله با زمین خواری و کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز در این منطقه انجام شود.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها