۱۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 84168432
۱ نفر

برچسب‌ها

۳ میلیارد تومان کالای قاچاق در آران و بیدگل کشف شد

کاشان - ایرنا - فرماندار آران و بیدگل گفت: سه میلیارد تومان کالای قاچاق شامل نخ، چوب تاغ، دام، موتورسیکلت و لوازم آرایشی در ۹ ماهه امسال در این شهرستان کشف و ضبط شد.

اسماعیل بایبوردی روز پنجشنبه در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آران و بیدگل افزود: ۸۰ درصد کالای قاچاق کشف شده این شهرستان نخ و بقیه به ترتیب دام، چوب و زغال و سایر کالاهاست.

فرماندار آران و بیدگل تشخیص کالاهای کشف‌شده قاچاق و «عرضه خارج از شبکه» را نیازمند کارشناسی دقیق دانست و ادامه داد: طرح بازرسی از انبار کالاهای شهرستان آران و بیدگل باید تشدید شود.

وی با یادآوری ممنوعیت انتقال دام‌های سبک و سنگین از آران و بیدگل اظهار داشت: از ۱۲ هزار راس دام سنگین در این شهرستان، ۹ هزار راس پلاک‌کوبی شده است.

فرماندار آران و بیدگل اضافه کرد: در راستای مبارزه با قاچاق، از بین ۸۰ هزار راس دام سبک در این شهرستان، نزدیک به ۱۰ هزار راس پلاک‌کوبی شده است.

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق یکی از عامل‌های تحقق رونق و جهش تولید است، گفت: کسب درآمد از طریق قاچاق کالا، کثیف‌ترین نوع درآمدزایی است.

به گفته وی، مبارزه با قاچاق کالا جزو وظایف و ماموریت‌های نظارتی و کنترلی حاکمیت در حوزه اقتصادی است.

فرماندار آران و بیدگل با اشاره به رابطه علت و معلولی بین امنیت و قاچاق ادامه داد: طبق بررسی‌ها قاچاق کالا علاوه بر خسارت اقتصادی بر دیگر حوزه‌های از جمله امنیت اثرگذار است.

بایبوردی همچنین به نقش قاچاق کالا در آسیب‌های اقتصادی و مخل در توسعه اقتصادی کشور اشاره و اضافه کرد: یکی از عوامل تحقق رونق و جهش تولید، مبارزه کمی و کیفی با قاچاق کالاست.

وی راهکار اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را رصد اطلاعاتی، اشرافیت محیطی و تولید با کیفیت داخلی عنوان کرد و افزود: عملکرد دولت در مبارزه با قاچاق کالا در کشور، استان اصفهان و شهرستان آران و بیدگل مطلوب بوده است.

فرماندار آران و بیدگل ترویج بی‌قانونی، فقر و بیکاری، اشتغال موقت و کاذب و ورشکستگی صنایع داخلی را از آثار قاچاق کالا دانست و تصریح کرد: اخلال در بازار از کارکردهای مشهود قاچاق کالاست.

به گزارش ایرنا، ۷۰۰ کارخانه در آران و بیدگل سالانه نزدیک به ۶۰ میلیون مترمربع معادل افزون بر نیمی از فرش ماشینی کشور را تولید می‌کنند. 

ارزش سالانه صادرات فرش ماشینی از شهرستان آران و بیدگل نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار است.

شهرستان افزون بر ۱۰۳ هزار نفری آران ‌و بیدگل در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها