مروری بر مهمترین تیتر نشریات محلی کردستان

سنندج- ایرنا- شکست استیضاح شهردار سنندج، دست فروشی معلول اقتصاد ناسالم، عمق فاجعه در سفره کارگران به روایت آمار، تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه بخش اشتغال کردستان، شرکت‌های تعاون روستایی شفافیت مالی ندارند، از برجسته‌ترین مطالب مندرج در نشریات محلی استان است.

به گزارش ایرنا، هفته نامه سیروان در شماره ۱۱۱۵ که روز شنبه ۶ دی منتشر شد به ارائه گزارش اختصاصی از شکست استیضاح شهردار سنندج با سر مقاله‌ای از ارسطو گویلی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر پرداخته است.

از دیگر مطالب مندرج در این شماره سیروان می‌توان به انتشار گزارشی از جشنواره تئاتر کردستان و یادداشت‌هایی از جلیل بهرامی‌نیا و یاسین حسینی اشاره کرد؛بخش ورزشی این نشریه هم شامل مصاحبه با هادی سجادی سرپرست تیم کشتی صبانور کردستان، گزارش اختصاصی از حضور تیم‌های ورزشی استان در سطح اول کشور و قاب خاطرات است.

فایل ویژه علاءالدین سجادی و مصاحبه با رئوف جهانی در خصوص جنبه‌های طنز کتاب نامی رشته‌ی مرواری از مطالب مندرج در بخش کُردی این نشریه است.

 ۴۴۹ مین شماره روزنامه روژان روز شنبه ۶ دی ماه منتشر شده که تیتر اصلی صفحه نخست این نشریه به گفت‌وگوی این نشریه با هنرمند فولکلور موسیقی و سینمای کُردی استاد الله‌مراد رشتیانی با تیتر محبت مردم، بزرگترین دارایی من است، اختصاص دارد.

سخن روز این شماره روژان هم با عنوان دست فروشی معلول اقتصاد ناسالم به قلم حمید سرو امان‌اللهی منتشر شده و در همین زمینه هم مطالب دیگری با تیترهای برخورد قاطعانه با متصرفین معابری شهری و جامعه و دغدغه دستفروشان درج شده است.

تردد مسافران از مرز باشماق برقرار شد، برای ثروتمندشدن مردم کدام نظام بهتر است؟، آمار ازدواج در کردستان ۱.۹ درصد کاهش یافت، کاهش چشمگیر بیماران و فوتی‌های ناشی از کرونا از دیگر اخبار و مطالب منتشر شده در جدیدترین شماره  روژان است.

جدیدترین شماره هفته نامه روژباش کردستان هم ۶ دی هفته جاری منتشر شد که تیترهای مهم مندرج در صفحه نخست آن متشکل از تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه بخش اشتغال کردستان، غم انگیزترین نان،  فرهنگ دروغگویی، شهردار سنندج در سمت خود ابقا شد، دهگلان را بهتر بشناسیم، ۶ هزار کردستانی در سامانه مسکن ملی ثبت نام کردند، تا پایان سال ۱۴۰۰ همه روستاهای کردستان گازدار می شوند، است.

آخرین شماره هفته نامه سوران هفتم دی ماه سال جاری بر روی دکه های مطبوعاتی قرار گرفت که مهمترین مطالب مندرج در این نشریه شامل عمق فاجعه در سفره کارگران به روایت آمار، کم کاری وزارت نیرو؛خیانت به مردم کردستان است، مبارزه با فساد و کاهش آسیب‌های اجتماعی در گرو همیاری مردم است، هفت روستای شهرستان مرزی بانه از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند، است.

در حال حاضر براساس آمار منتشر شده در سامانه جامع رسانه‌ها، ۱۰۴ نشریه در استان کردستان  مجوز انتشار دارند که از این تعداد یک روزنامه ۶۶ نشریه شامل ۱۲ هفته‌نامه، ۶ دوهفته‌نامه، هشت ماهنامه، یک دوماهنامه، ۲۸ فصلنامه و ۱۰ دو فصلنامه است و مابقی را هم رسانه‌های الکترونیک برخط تشکیل داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها