هوای آذربایجان‌غربی تا سه روز آینده پایدار است

ارومیه- ایرنا- رییس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: به علت وجود امواج پرفشار، سکون و پایداری در جو استان ایجاد شده که این روند تا فردا، جمعه ادامه دارد.

مهدی صابری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی گروه های سنی در این روزها از تردد غیرضروری در سطح شهر به ویژه مناطق آلوده خودداری کنند.

وی همچنین خواستار مدیریت کاهش تردد خودروها، کنترل فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده جوی و اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان شد.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته دمای ارومیه بین مثبت پنج و منفی ۹ درجه سانتی گراد در نوسان بود، اضافه کرد: در این مدت، شهرستان چالدران سردترین شهر استان با دمای منفی۱۴ درجه سانتی گراد بود و پیرانشهر با مثبت هشت درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین شهر گزارش شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون فصل بارش های برف و باران است، گفت: طبق نقشه های پیش یابی در یک هفته آینده بارشی برای استان وجود ندارد .

اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است که بارش‌ها از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها