عصائب اهل الحق: به مبارزه برای اخراج آمریکا ادامه می‌دهیم

بغداد – ایرنا- عضو دفتر سیاسی جنبش «عصائب اهل الحق» عراق با اشاره به جنایت های آمریکا در این کشور تاکید کرد که عراقیها به مبارزه برای اخراج اشغالگران ادامه خواهند داد.

به گزارش ایرنا، «سعد السعدی» عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق تصریح کرد: آمریکا جنایت هایی مرتکب شده و خواهان تضعیف اوضاع داخلی عراق است.

وی افزود: ما با تجربه عملی ثابت کردیم که فرزندان مقاومت مخلص ترین افراد برای میهن هستند.

السعدی گفت: فرزندان مقاومت به الحشد الشعبی پیوستند و آنها به مبارزه با اشغالگران تا خروج آنها از عراق ادامه خواهند داد.

وی که با خبرگزاری «العهد نیوز» عراق گفت وگو می کرد، خاطرنشان ساخت: وقتی سلاح برگرفته و با آمریکا و داعش مبارزه کردیم، این اقدام با نگاهی طائفه ای صورت نگرفت بلکه مبارزه ما در هر جایی در راستای منافع عراق بود.

نیروهای اشغالگر آمریکایی از ۲۰۰۳ میلادی در عراق مستقر هستند که بزرگترین پایگاه آنها عین الاسد در استان الانبار در غرب این کشور است.

آمریکایی‌ها همچنین شماری از نیروهای نظامی و سامانه‌های پدافندی را در سفارت خود در منطقه تحت تدابیر شدید امنیتی سبز در قلب بغداد مستقر کرده‌اند.

دولت آمریکا چندی پیش اعلام کرد که تعداد نیروهای خود در عراق را به میزان ۵۰۰ نفر کاهش می‌دهد و درپی آن، ستاد عملیات مشترک عراق اعلام کرد که خروج نخستین گروه نظامیان آمریکایی از این کشور در چارچوب توافق اخیر بین بغداد و واشنگتن آغاز شده است.

ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش اخیرا شمار کل نیروهای آمریکایی در خاک عراق را سه هزار نفر اعلام کرد، با این حال، برخی از منابع سیاسی و امنیتی عراق شمار واقعی این نیروها در کشورشان را بیش از رقم اعلام شده دانسته و خواهان شفاف شدن موضوع هستند.

مسئولان و مردم عراق در مناسبت های مختلف بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از کشورشان در راستای اجرای مصوبه پارلمان در این زمینه تاکید کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =