نماینده مجلس: مکتب شهید سلیمانی الگوی آزادی‌خواهان جهان است

سمنان- ایرنا- نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با شهادت خود مکتبی در جهان ایجاد کرد که الگویی برای تمام آزادی‌خواهان جهان و نجات‌دهنده بشریت است.

علی‌اکبر علیزاده برمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: بزرگ‌ترین ویژگی شهید سلیمانی ولایت‌پذیری، اطاعت از رهبری و کرنش در برابر مؤمن و استواربودن در برابر دشمنان بود. 

وی ادامه داد: سردار سلیمانی جلوی ضربه‌ها علیه نظام اسلامی را می‌گرفت و همه را زیر پرچم ولایت فقیه جمع‌ می کرد که این خصوصیت یک فرمانده واقعی و دلسوز است.

علیزاده اضافه کرد: امام خمینی (ره) در سال ۵۷ اسلام ناب محمدی را در کشور نهادینه کرد و روح حماسه، ایمان و قدرت را در بین جوانان کشور دمید و اسلام ناب را برای نرفتن زیر بار ظلم و ستم مطرح کرد. 

وی افزود: در این ‌بین بسیاری از جوانان همچون سردار سلیمانی زمینه و استعداد رشد داشتند و این شهید والامقام جوان روستایی مؤمنی بود که با رشادت، صداقت و ازخودگذشتگی برای کشور، به مقامی رسید که شخصیت محبوب رهبر معظم انقلاب بود.

علیزاده خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی تنها یک شخص نبود بلکه مکتب و مجموعه به‌هم پیوسته‌ای بود که الگو و چراغ راه جوانان در آینده است.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی فردی شجاع، مؤمن، مدبر، زیرک و سیاستمدار بود اما این ویژگی‌ها تنها ویژگی‌های سردار سلیمانی نیست بلکه الگو و مکتب انقلابی او بود که حتی پس از شهادت او به سنجش و شاخصی مهم تبدیل شد. 

علیزاده عنوان کرد: شهادت سردار سلیمانی، اتحاد جبهه مقاومت را مستحکم‌تر کرد و ایران، یمن، لبنان، سوریه، عراق، افغانستان، و پاکستان را به یکدیگر نزدیک‌تر کرد. 

وی بیان کرد: دشمنان با ترور شهید سلیمانی، اقدامی علیه خود انجام دادند چرا که نام و مکتب شهید سلیمانی پس از شهادت وی دشمن را بیشتر آزار می‌دهد. 

علیزاده گفت: انقلاب ایران با پیروزی خود طرحی نو در عالم ایجاد کرد و معادلات جهانی را به هم ریخت، در راستای انقلاب سال ۵۷، جبهه مقاومت نیز قدرت گرفت و در بین کشورهای جبهه مقاومت، ایران به‌عنوان بزرگ این جبهه شناخته می‌شود.

وی افزود: امروز ایران به قدرتی در جهان تبدیل شده است که در انتقام از خون سردار سلیمانی، به پایگاه آمریکا موشک زد و این کشور هیچ غلطی نتوانست بکند. 

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جبهه مقاومت به دنبال ایجاد تمدن نوین اسلامی است تا زمینه‌سازی ظهور امام زمان (عج) فراهم شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =