بیمارستان خدابنده به تخت‌های سی‌سی‌یو مجهز می‌شود

زنجان - ایرنا - فرماندار شهرستان خدابنده گفت: با پیگیری‌های انجام شده تا پایان امسال هشت تخت سی سی یو (CCU) در بیمارستان امیرالمومنین(ع) این شهرستان راه اندازی خواهد شد.

ایوب بیگدلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فضای فیزیکی مورد نیاز برای راه اندازی بخش سی سی یو در بیمارستان امیرالمومنین(ع) موجود است و با تجهیز این بخش به خدمات سی سی یو، بخش قابل توجهی از نیاز مراجعان در شهرستان تامین می شود.  

نشانه‌ اختصاری CCU بر گرفته از Cardiac Care Unit به معنی واحد مراقبت قلبی و بخشی در بیمارستان است که به مراقبت از بیماران دچار حمله‌های قلبی، آنژین ناپایدار، اختلال‌های ریتم قلبی و  سایر عوارض قلبی که پایش و درمان مداوم دارند، می‌پردازد.

فرماندار خدابنده اظهار داشت: سرانه تخت بیمارستانی در شهرستان خدابنده در سال ۹۳، حدود ۶ دهم به ازای هر یک‌هزار نفر بود و این رقم با ارتقای ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین(ع) به ۱۷۶ تخت، به سرانه یک تخت به ازای هر یک‌هزار نفر رسید که در مقایسه با میانگین استانی و کشوری همچنان پایین است.  

بیگدلی با بیان اینکه میانگین سرانه تخت بیمارستانی در استان و کشور حدود ۱.۶۲ تخت به ازای هر یک‌هزار نفر است، خاطرنشان کرد: با تسریع در ساخت و بهره‌برداری از بیمارستان جدید ۲۲۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص)، پایین بودن سرانه تخت بیمارستانی نسبت به جمعیت در این شهرستان جبران می شود.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام در حوزه مهار بیماری کرونا در شهرستان خدابنده اشاره کرد و گفت: از طریق ۱۲۸ خانه بهداشت روستایی، ۱۵ پایگاه سلامت شهری و ۱۴۳ تیم مراقبتی، رصدهای مستمر و غربال گری از طریق تست های سریع تشخیص کرونا، انجام می شود و در سایه همراهی مردم هم اکنون شرایط این شهرستان به وضعیت زرد رسیده است.  

شهرستان خدابنده با بیش از ۱۶۴ هزار نفر جمعیت، در جنوب استان زنجان واقع شده و با حدود پنج هزار کیلومترمربع وسعت، یک چهارم مساحت این استان را به خود اختصاص داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها