استان سمنان به ۱۰۰ نیروی یگان حفاظت میراث فرهنگی نیاز دارد

سمنان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: این استان با بیش از ۶۰۰ اثر و بنای تاریخی باارزش به ۱۰۰ نیروی یگان حفاظت نیازمند است.

مهدی جمال روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: استان سمنان هم‌اکنون دارای ۳۰ نیروی یگان حفاظت است که باید این تعداد افزایش پیدا کند. 

وی اظهار داشت: بدون شک یگان حفاظت میراث فرهنگی استان سمنان باید غنی‌تر شود که امیدواریم اجازه جذب نیرو توسط سازمان امور استخدامی کشور به وزارت میراث فرهنگی داده شود. 

جمال ادامه داد: بدون شک نیروهای یگان حفاظت در استان سمنان با مسئولیت سنگین، همواره بیدار و هوشیار هستند و اجازه تجاوز و آسیب به آثار و بناهای تاریخی نمی‌دهند. 

وی خاطرنشان کرد: نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، با توجه به تعداد بالای بناهای تاریخی، مجبور به نگهبانی از چندین اثر هستند که با جذب نیرو در سال آینده این مساله تا حدی برطرف و امکان نگهداری و مراقبت بهتر از آثار تاریخی محقق می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: تمهیدات اولیه برای نیازسنجی یگان حفاظت انجام شده است و تلاش می شود تا بتوانیم سهمیه جذب نیرو برای سال آینده را محقق کنیم.

یکهزار و ۸۳۳ اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی در استان سمنان شناسایی شده و ۸۵۶ اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی ثبت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =