نمایشگاه نقش بانوان سیستان وبلوچستان در جنگ برپا می‌شود

زاهدان- ایرنا- فرمانده حوزه مقاومت نرجس(س) ناحیه زاهدان گفت: نقش بانوان سیستان و بلوچستان به عنوان پشتیبانی جنگ در قالب نمایشگاه عکس و ماکت امدادگری در هفته نقش این استان در دفاع مقدس از ۶ تا ۱۲ دی برپا می‌شود.

بتول حیدری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: هفته تبیین نقش سیستان و بلوچستان در دفاع مقدس از ۶ تا ۱۲ دی با هدف نشان دادن دلاوری‌های رزمندگان استان در هشت سال دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی افزود: انتشار کلیپ و عکس نوشته‌ها با موضوع پشتیبانی بانوان در هشت سال دفاع مقدس در فضای مجازی از دیگر برنامه‌های این حوزه در گرامیداشت هفته تبیین نقش سیستان و بلوچستان در دفاع مقدس است.

فرمانده حوزه مقاومت نرجس(س) ناحیه زاهدان بیان کرد: نهضت خاطره‌گویی با حضور بانوان رزمنده سیستان و بلوچستان در هشت سال دفاع مقدس نیز از دیگر برنامه‌های راهبردی هفته تبیین نقش این استان در دفاع مقدس است.

وی همچنین نشست با خانواده و غبارروبی مزار شهدا را از دیگر برنامه‌های گرامیداشت هفته تبیین نقش استان در دفاع مقدس برشمرد و گفت: سیستان وبلوچستان، تجلی وحدت و شکوه مقاومت شعار این هفته است.
حیدری با بیان اینکه رویکرد برنامه‌ها مبتنی بر شعار ما قوی هستیم، توجه به بزرگداشت دفاع مقدس در برنامه‌ریزی، تولید محتوا و فضاسازی بوده بیان کرد: هدف از اجرای این برنامه‌ها آشنایی مردم و نسل جوان با رشادت‌ها و ایثارگری‌های بانوان در هشت سال دفاع مقدس است.

به گزارش ایرنا ششم تا دوازدهم دی هفته تبیین نقش سیستان و بلوچستان در دفاع مقدس نام‌گذاری شده است

بانوان ایران ۶ هزار و ۴۲۸ نفر شهیده در طول سال‌های دفاع مقدس تقدیم اسلام و میهن کردند که بیشتر آن‌ها در بمباران و موشک باران شهرها به شهادت رسیده‌اند.

طبق آمار به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، ۵۰۰ نفر از بانوان شهیده، رزمنده، بیشتر این زنان مجرد و ۲هزار و ۵۰۰ نفر از آنان در سن ۱۰ تا ۳۰ سال بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها