۷۱۳ نفر در مه‌ولات خراسان رضوی به کرونا مبتلا شده‌اند

تربت حیدریه- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات واقع در خراسان رضوی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون ۷۱۳ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۶۸ تن نیز جانشان را از دست داده‌اند.

مهدی دهقان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۴۰ درصد فوتیهای ناشی از ویروس کرونا و بیماری کویید ۱۹ در آبان ماه و آذرماه جاری رخ داده است.

وی ادامه داد: آمارهای مطرح شده کرونایی شامل بیماران بستری در بیمارستان ها و افراد مشکوک به کروناست که در مرکز جامع سلامت امام رضا(ع) مه ولات از آنها آزمایش گرفته شده است و افرادی که به پزشکان سطح شهر مراجعه می کنند را شامل نمی شود و شهروندانی که هر گونه علائم مشکوک دارند حتما به مرکز کووید ۱۹ شهرستان واقع در مرکز امام رضا (ع) مراجعه کنند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات با تاکید بر ارتقای سطح آگاهی جامعه و جدی گرفتن کرونا گفت: طولانی شدن استقرار این بیماری در جامعه، سهل انگاری و بی توجهی برخی افراد، حضور مردم در مراسم تشییع جنازه و عروسی و عزا در منازل و حضور کارگران فصلی موجب شیوع این ویروس در این شهرستان شده است.

دهقان افزود: در حال حاضر مه‌ولات در وضعیت زرد کرونایی قرار داد و با هدف افزایش هوشیاری و هشدار به مردم نسبت به استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های  بهداشتی و اعلام وضعیت خطر شیوع ویروس همه گیر کرونا، خودروهای امداد رسان ۱۱۵، آتش نشانی، هلال احمر و خودروهای راهنمایی و رانندگی با به صدا در آوردن آژیرهای خود در خیابان ها به راه افتاده و به مردم برای  رعایت بیشتر نکات بهداشتی هشدار می دهند.

وی ادامه داد: ارائه  خدمت شبانه روزی مدافعان سلامت، توزیع ماسک بین مردم و بیماران در بیمارستان، خانه های بهداشت و مراکز درمانی، ضدعفونی شهر با همکاری خیرین، شهرداری و تامین دارو و درمان بیماران نیازمند اقدامات مهم این شبکه در مقابله با کروناست.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات با اشاره پروژه های عمرانی و در دست اقدام این شبکه افزود: طی ۶ ماه گذشته دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برای تسهیل در تکمیل پروژه هایی مثل ستاد شبکه، مرکز جامع سلامت حاج عیسی شیردل، اورژانس شادمهر، اورژانس خیرساز ازغند و مرکز جامع سلامت شهر شادمهر  ۴۰ میلیارد ریال به شبکه بهداشت و درمان مه ولات اختصاص داد.

شهرستان مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی به مردم ارایه می‌دهند.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها