ترس دشمنان، نشانه اثرگذاری سردار سلیمانی بر جبهه مقاومت در دنیا بود

مهاباد- ایرنا- امام‌ جمعه میاندوآب‌ با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با شهادت خود در دنیا اتحاد ایجاد کرد، گفت: ترس دشمنان از این سردار شهید، نشانه اثرگذاری این شخصیت بزرگوار بر جبهه مقاومت در دنیا بود.

حجت الاسلام حمید حسن‌زاده روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: حاج قاسم سلیمانی در دوران فرماندهی و حضور خود در جبهه مقاومت در بین سیاستمداران و انسان‌های فداکار اتحاد و انسجام ایجاد کرده بود و حق ایشان شهادت بود و نباید به غیر آن از دنیا می‌رفت.

وی افزود: در کنار حاج قاسم سلیمانی شهید ابومهدی المهندس که یار و رفیق ایشان بود، با الهام از تفکر انقلابی امام (ره) بسیج مردمی حشدالشعبی در عراق، جبهه مقاومت در فلسطین و یمن و حزب‌الله در لبنان را راه اندازی یا تقویت کردند که با تحقق این امر تفکر بیداری اسلامی در تمام دنیا روز به روز رشد و گسترش یافت.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به نقش سردار سلیمانی در پیروزی جبهه مقاومت اظهار کرد: از نظر تمام دنیا و به ویژه دشمنان نقش سردار در پیروزی‌های جبهه مقاومت چنان اثرگذار بود که دشمنان بر روی وی تمرکز داشتند، در حالی است که در جبهه مقاومت نیروهای فعال زیادی وجود داشت ولی با تمرکز بر روی سردار سلیمانی، ایشان را ترور کردند چون یک انسان باخاصیت و تأثیرگذار بود.

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به تاثیر مکتب حضرت امام (ره) در تربیت نیروهایی مثل سردار سلیمانی ادامه داد: حرکت امام خمینی (ره) قبل از انقلاب اسلامی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا آخر حیات خود یک مکتب و منش پیامبرگونه بود که تربیت یافتگان این مکتب شهید سلیمانی‌ها شدند.

وی تاکید کرد: در مکتب سردار سلیمانی نیز جوانان برومند، شجاع و ایثارگر مثل حججی‌ها تربیت یافتند و به همین خاطر این مکتب ماندگار است و تا ظهور منجی عالم بشریت ماندگار خواهد ماند.

سردار سلیمانی بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سال گذشته به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت عراق پس از عمری مجاهدت طی حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها