افزون بر ۱۵۰ هزار محتوای آموزشی در آذربایجان‌غربی تولید شد

ارومیه-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: ۱۵۰ هزار محتوای آموزشی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در مقطع متوسطه و ۲ هزار و ۴۰۰ محتوا در دوره ابتدایی تولید شده است.

مهین منافی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گروه هدف اصلی از تولید این محتواها و درسنامه ها دانش آموزانی هستند که به شبکه شاد و ابزار دیجیتالی برای تحصیل دسترسی دارند و در کنار این محتواها ۲۳۷ هزار بسته و درسنامه نیز بین دانش آموزانی که به ملزومات آموزش مجازی دسترسی ندارند، توزیع شده است.

وی ادامه داد: ۸۹.۷ درصد از دانش آموزان هم اکنون از بستر شبکه شاد استفاده می کنند و بقیه از تلویزیون و در مناطق سفید از نظر شیوع کرونا نیز کلاسهای کم تراکم به شکل حضوری برای رفع اشکال و توزیع درسنامه تشکیل می شود.

مدیرکل آموزش و پروش آذربایجان‌غربی گفت: از مجموع ۶۲۵ هزار و ۵۵۰ دانش آموز استان ۸۳.۱۸ درصد در شبکه شاد احراز هویت شدند و از این تعداد ۴۶۴ هزار نفر آنلاین هستند.

وی اضافه کرد: ۱۶.۸۱ درصد از دانش آموزان استان به شبکه شاد دسترسی ندارند که ۱۰۵ هزار نفر را شامل می شود.

منافی بیان کرد: ۱۱.۵ درصد بدون گوشی هستند که شامل ۷۲ هزار دانش آموز است که از طریق درسنامه و توزیع بسته های آموزشی روند تحصیل آنان پیگیری می‌شود و لازم است تا خیرین آموزشی در این راستا یاریگر آموزش و پرورش باشند.

وی اظهار داشت: ۳۰ درصد از کل محتوای درسی کشوری در ایام بعد از شیوع کرونا در این استان و توسط چهار دبیرخانه ریاضی در دوره ابتدایی، معارف و علوم قرآنی در دوره متوسطه اول، صنایع غذایی و جغرافیا در دوره متوسطه دوم در این استان تولید می شود.

مهین منافی بیان کرد: برای سه ماهه اول سال تحصیلی جاری نیز با فعالیت این دبیرخانه ها محتوای مورد نیاز دانش آموزان و معلمان تهیه و توزیع شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۸۹.۷ درصد از دانش آموزان استان از شبکه شاد استفاده می کنند و مابقی از مدرسه تلویزیونی و یا کلاسهای کم تراکم به شکل حضوری در مناطق سفید روستایی بهره مند هستند و رفع اشکل نیز از طریق توزیع بسته های آموزشی و درسنامه به صورت مستمر ادامه دارد.

آذربایجان غربی دارای ۶۲۵ هزار دانش آموز است که از اسفند سال ۱۳۹۸ در پی شیوع ویروس کرونا از طریق مدرسه تلویزیونی و یا شبکه اموزشی شاد و توزیع درسنامه ها ادامه تحصیل می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha